A nyílt örökbefogadás megmentheti a csecsemőket

Vágólapra másolva!
A csecsemőgyilkosságok csökkenését eredményezheti a nyílt örökbefogadás elterjedése, ami azt jelenti, hogy az örökbe adó anya megismeri a gyerekét később felnevelő örökbe fogadó szülőket. A szakemberek szerint ugyanis a terhességüket titkolni kényszerülő nők és a gyerek jövője szempontjából is ez a legjobb módja az örökbefogadásnak. A kilátástalan helyzetbe kerülő anyák a legtöbb esetben nem is ismerik lehetőségeiket, ezért nem látnak más megoldást, mint megölni gyereküket.
Vágólapra másolva!
Gólyahír Egyesülethttp://vnet.hu/ventana/golyahir/Linkgyűjtemény az örökbefogadásrólhttp://vizsla.origo.hu/katalogus/011/818/index.html

Növekszik a nyílt örökbefogadások száma, és ez hosszú távon hozzájárul a csecsemőgyilkosságok számának csökkenéséhez - mondta az örökbeadásokat segítő Gólyahír Egyesület elnöke, Mórucz Lajosné. A nyílt örökbefogadás azt jelenti, hogy a gyerekét örökbe adó édesanya a szülés előtt vagy után megismerkedik az örökbe fogadó szülőkkel, sőt arra is van példa, hogy a nevelőanya jelen van a szülésnél. A szakemberek szerint az örökbeadásnak ez a legemberibb módja, az örökbeadás összes szereplője így tudja legjobban feldolgozni ezt a nehéz helyzetet.

Nyílt örökbefogadás esetén kizárólag a szülés után lehet lemondani a gyerekről a gyámhivatalban, ekkorra az édesanya és a nevelőszülők már összeismerkedtek, az édesanya így meggyőződhet róla, hogy helyes-e a döntése. Titkos örökbefogadáskor már a szülés előtt le lehet mondani a gyerekről, ezt követően pedig előfordulhat, hogy a titkosan megszervezett nevelőszülők meggondolják magukat, a gyerek csecsemőotthonba kerül, és csak hónapok vagy akár évek múlva kerül családhoz. A nyílt örökbefogadás további előnye, hogy az édesanya beszámol a gyerekét később felnevelőknek, hogy milyen betegségek fordultak elő a családban, ilyen információk pedig szinte soha nem jutnak el a titkos örökbefogadással nevelt gyerekek szüleihez.

A titkolt terheseket segítő Gólyahír Egyesületnél jelenleg 140 házaspár várakozik arra, hogy az egyesület segítségével gyerekük lehessen. Az egyesületnél jelentkezőknek általában egy-két évet kell várniuk a gyerekre. Az egyesület ingyenesen hívható telefonszámot működtet, ahol jelentkezhetnek azok a terhes nők, akik nem tudják felnevelni gyereküket, és nem tudnak kihez fordulni. Az egyesület segít nekik a szülész-nőgyógyász megkeresésében, az örökbeadás lebonyolításában, de abban is, ha a gyerek megtartása, felnevelése mellett döntenek.