Különböző tankönyvek megegyező szöveggel

Vágólapra másolva!
Szinte teljesen azonos szöveggel jelentetett meg két különböző tankönyvet a Nemzeti Tankönyvkiadó. A főbb különbség csupán a képek színében van: az egyikben színesek az illusztrációk, a másikban kékes árnyalatúak. A kiadó szerint a jelenségre a tantervek változása a magyarázat - írja a Magyar Hírlap.
Vágólapra másolva!

Az őskor és az ókor történetét bemutató két könyvet egyaránt Horváth Péter jegyzi. A kiadó illetékese szerint már forgalomban volt Horváth Péter ötödikeseknek szóló könyve, ám a nemzeti alaptanterv miatt ez az anyagrész a hetedik évfolyamba került át. Ekkor készítették el az előző kötetet átszerkesztve Az őskor és az ókor története 12-13 éveseknek című kiadványt - írja a Magyar Hírlap.

Később a kerettantervek bevezetésével újra át kellet szerkeszteni az anyagot, mivel az iskolák visszaálltak a kronologikus történelemtanulásra. Ekkor készült el a Történelem 5. című könyv, amelyet Pálinkás Mihály szerkesztő szerint inkább a készségfejlesztésre koncentrál, tudásának alkalmazására ösztönzi a diákot.

A lapnak nyilatkozó szerkesztő szerint az egyik könyvet az általános iskolák ötödikesei, a másikat a hat, vagy nyolcosztályos gimnáziumok használják.

Az azonos szövegű könyvekkel egy apuka szembesült, akinek az egyik boltban segédtankönyvként ajánlották Az őskor és az ókor története 12-13 éveseknek című kiadványt, a gyermekének meglévő Történelem 5. mellé - derül ki a Magyar Hírlap írásából.