Matricát, söröscímkét ragasztanak bélyeg helyett

Vágólapra másolva!
A napokban a XI. kerületi polgármester több olyan levelet is kapott, amelyen bélyeg helyett újságból kivágott fénykép volt. A posta szerint az évi 1,2 milliárdos levélforgalomból néhány ezerszer előfordul, hogy bélyeg helyett matrica, söröscímke vagy más kép van a levélen. A szóvivő szerint azonban az álbélyegek jelentős részét legkésőbb a kézbesítéskor kiszűrik. 
Vágólapra másolva!

Sajtóhírek szerint a XI. kerületi polgármesternek több olyan levelet is küldtek ismeretlenek, amelyen bélyeg helyett a helyi újságból kivágott fotók szerepeltek. Ennek ellenére a posta kézbesítette a leveleket.

Tomecskó Tamás, a Magyar Posta szóvivője az [origo]-nak elmondta: hozzájuk nem érkezett bejelentés az ügyben. Közölte: évente 1,2 milliárd levél fordul meg a postán, ebből 1-2 ezerre tehető azok száma, amelyen álbélyeg van. "Az ezzel való szórakozás nem ú jkeletű. Az éves levélforgalomba becsúszik egy-egy olyan alkalom, amikor ezeket a leveleket kézbesítik portó nélkül" - mondta a szóvivő, hozzátéve: az álbélyeges levelek döntő többségét kiszűrik. Ennek ellenére Tomecskó jelzésértékűnek nevezte az ügyet a tekintetben, hogy a jövőben még körültekintőbben kell eljárniuk. Megjegyezte, hogy a XI. kerületi esetben a helyi postán maradt a levél, mivel ott is adták fel, így csak pár dolgozó kezén mehetett át.

A szóvivő azt is elmondta: az álbélyegek széles választékát ismerik már. Használnak bélyeg helyett matricát, söröscímke egy darabját éppúgy, mint újságból kivágott képeket. "Legkésőbb a kézbesítő ki szokta szűrni ezeket" - tette hozzá Tomecskó.

Ha álbélyeggel ellátott levelet talál a posta, két eset lehetséges. Ha ismert a feladó, előbb megkérdezik a címzettől, kifizeti-e a díjat, és ha nem, visszaküldik a levelet a feladónak. Ha a feladó ismeretlen, és a címzettnek sem kell a levél, akkor egy időre a megőrzőbe kerül, majd megsemmisítik a levelet.