Elfogadták az adó-akadálymentesítési törvénycsomagot

Vágólapra másolva!
Az Országgyűlés hétfői ülésén elfogadta az úgynevezett adó-akadálymentesítési törvénycsomagot, a személy-és vagyonvédelem, valamint a magánnyomozói tevékenység szabályairól szóló törvényjavaslatot, és döntött arról, hogy az Orbán család vagyongyarapodását vizsgáló bizottság, illetve a Zwack Unicum Rt. elmaradt adótartozása és az azt követő törvénymódosítás közötti összefüggést vizsgáló bizottság mandátuma kötött legyen.
Vágólapra másolva!

A képviselők elfogadták az adókról, járulékokról szóló törvények módosítását, és támogatták azt is, hogy az Országgyűlés elnöke kérje annak sürgős kihirdetését a köztársasági elnöktől. Az úgynevezett adó-akadálymentesítési törvénycsomag elfogadásával módosulnak a társasági adóval, az adózás rendjével, az egyszerűsített vállalkozói adóval, az általános forgalmi adóval, a helyi adókkal, az illetékekkel és a számvitellel kapcsolatos szabályok. Támogatta az Országgyűlés a személy-és vagyonvédelem, valamint a magánnyomozói tevékenység szabályairól szóló törvényjavaslatot.

Az előterjesztés szigorú összeférhetetlenségi szabályokat fogalmaz meg annak érdekében, hogy a rendőrség hivatásos állományú tagjai, valamint a személy- és vagyonvédelmi, valamint magánnyomozói tevékenységet folytatókkal kapcsolatos hatósági feladatot végző nem hivatásos állományú tagjai munkaidőn kívül ilyen tevékenységet ne végezhessenek.

Szavaztak a képviselők az Orbán család állami forrásból történő gazdagodása, különös tekintettel a szőlőbirtokokra elnevezésű vizsgálóbizottság felállításáról szóló javaslathoz benyújtott módosításokról is, e szerint a testület mandátuma kötött lesz, legfeljebb a tagjai megválasztásától számított 180 napig tart. A javaslat zárószavazására a parlament következő ülésén kerül sor.

Szintén kötött lesz a Zwack Unicum Rt. elmaradt adótartozása és az azt követő törvénymódosítás közötti összefüggést vizsgáló bizottság mandátuma is; a testület létrehozásáról szóló javaslat módosításai között az Országgyűlés elfogadta azt az indítványt is, amely szerint a bizottság munkája legfeljebb 90 napra szól. A zárószavazást a következő parlamenti ülésen tartják.

Az Országgyűlés elfogadta a 2000-ben aláírt lisszaboni egyezmény kihirdetéséről szóló törvény javaslatot, amely Magyarország és Portugália között, az országban jogellenesen tartózkodó személyeknek az államhatáron történő visszafogadásáról rendelkezik.

Támogatták a képviselők a TIR-igazolvánnyal történő fuvarozásra vonatkozó 1975-ös genfi vámegyezmény módosításának kihirdetéséről szóló törvényjavaslatot és a Párizsi Békeszerződés végrehajtásáról szóló 1997-es törvény módosítását is.

Az Országgyűlés elfogadta a Nemzeti stratégia a kábítószer-probléma visszaszorítása című dokumentumban foglaltaknak az EU készülő drogstratégiájával való összehangolását végző eseti bizottság nem parlamenti képviselő tagjaira tett házbizottsági javaslatot. A testület tagja lett Felvinczy Katalin, Lévai Miklós, Pelle Andrea, Szomor Katalin, Topolánszky Ákos és Zacher Gábor.

Döntöttek a képviselők arról is, hogy a költségvetési bizottságban Keller László, a rendészeti bizottságban Ipkovich György töltse be a nemrég elhunyt Pusztai Gyula szocialista politikus helyét.