Folytatódik a kecskeméti maffiaper

Vágólapra másolva!
Kedden folytatódik Kecskeméten R. László és tíz társa ellen indított büntetőper. Emberölés előkészületével, fegyvercsempészettel és lőfegyverrel történt visszaéléssel emeltek vádat ellenük. A bíróságot kommandósok vigyázzák, csak speciális biztonsági intézkedések mellett lehet bejutni.
Vágólapra másolva!

Kedden folytatódik Kecskeméten, a Bács-Kiskun Megyei Bíróságon az R. László és tíz társa ellen indított büntetőper. Az emberölés előkészületével, fegyvercsempészettel és lőfegyverrel történt visszaéléssel vádolt tizenegy embert 24 ügyvéd védi, az ország különböző börtöneiből szállították őket a tárgyalásra. A bíróság épületét kívül és belül kommandósok vigyázzák, ahová csak különleges biztonsági intézkedések mellett lehet bejutni.

Hétfőn a vádbeszéd elhangzása után az elsőrendű vádlott, R. László (akit az országos média Radnai Lászlóval azonosított, aki az Energol-ügyben is vádlottként szerepel) kihallgatása megkezdődött, melyet ma folytatnak. Fodor Endre tanácsvezető bíró ma a másodrendű vádlott, M. Péter meghallgatását is tervezi.

A vádirat szerint R. László irányításával hierarchikusan felépített bűnszervezet jött létre a 90-es években. A jól szervezett csoport irányítókból, közvetítőkből és végrehajtókból állt, anyagi forrásait pedig részben illegális eszközökkel teremtette elő. Tavaly áprilisban úgy döntöttek, hogy átveszik egy másik csoport érdekeltségeit, és likvidálják a riválisokat. A végrehajtás érdekében feltérképezték a célszemélyt, bérgyilkosokkal vették fel a kapcsolatot, és Szerbiából, mintegy másfél millió forintért, több alkalommal is nagy mennyiségű lőfegyvert, lőszert szereztek be. Céljuk az volt, hogy a területszerzés során akár erőszakos cselekményekkel is megtörjenek minden lehetséges ellenállást.

R. László a tárgyaláson kijelentette: büntetőjogi felelősségét nem ismeri el, a vádat visszautasítja, és azt megalapozatlannak, bizonyos tekintetben iratellenesnek tartja. Ezt követően a vádiratban vádlottként szereplő személyekhez fűződő kapcsolatáról beszélt részletesen. Indítványozta, hogy a bíróság oldassa fel a titkosságát minden beszélgetésének, amit lehallgattak. Emellett kérte, hogy akár a saját költségére, a telefonja mozgását a teljes vádbeli időszakra állapítsák meg. R. László elmondta, hogy azért indítványozta a titkosság feloldását, mert csak néhányat ragadtak ki a beszélgetéseiből, és ebből "nem rajzolható fel a személyisége".