Az MSZP vitatja a kormány tanórás terveit

Vágólapra másolva!
Nem ért egyet azzal a kormányjavaslattal az MSZP-frakció, ami szerint a pedagógusok számára már most szeptembertől elrendelhető, hogy a kötelező óraszámon felüli két további kötelező tanórát kell tartani. A szocialista képviselők szerint ezzel a szabállyal a jobb tanárokat büntetnék. A közoktatási törvényről hétfőn szavaz a parlament.
Vágólapra másolva!

Vita van a kormány és az MSZP-frakció között arról, hogy szerepeljen-e a közoktatási törvény módosításában a pedagógusok számára 2006 szeptemberétől elrendelhető, a kötelező óraszámon felüli két további kötelező tanóra - mondta Szabó Zoltán, az Országgyűlés oktatási bizottságának szocialista elnöke.

A törvényjavaslat ezen részével kapcsolatban felmerülnek alkotmányossági problémák, mivel ugyanazon munkakörben foglalkoztatott pedagógusok egy részének 20, más részének 22 lenne ugyanazon bérért a kötelező óraszáma - mutatott rá a szocialista politikus. Szabó szerint ugyanis "értelemszerű, hogy annak a pedagógusnak fognak többletórát elrendelni, aki jobb pedagógus, jobb órákat tart, vagyis így büntetjük azokat, akik jobb pedagógusok".

Hozzátette: a heti kötelező óraszám ebben a tanévben 20 marad, de a munkáltató elrendelheti további két óra megtartását térítés nélkül. Az előterjesztés szerint 2007. szeptember elsejétől nőne a pedagógusok kötelező óraszáma 20-ról 22-re. Az Országgyűlés hétfőn szavaz a törvényjavaslatokhoz benyújtott módosító indítványokról. Szabó Zoltán azt mondta, az MSZP-frakció azt szeretné, ha kikerülne az előterjesztésből ez a 2006/2007-es tanévre elrendelhető szabály, de a kormány nem támogatja ezt.

A felsőoktatási törvény módosításáról azonban a kormánynak és a kormánytöbbségnek sikerült minden kérdésben megállapodnia - közölte a szocialista politikus. Mint mondta, a javaslat a gazdasági tanácsok jogkörének módosítása, a fejlesztési részhozzájárulás (fer) 2008 szeptemberi bevezetése mellett rendezi a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK), a Magyar Akkreditációs Bizottság, a Felsőoktatási és Tudományos Tanács és a Rektori Konferencia jogi helyzetét.