Országos röplapozásba is kezdenek a tüntetők

Vágólapra másolva!
Csütörtök délután indítja országos szórólaposztó akcióját a Kossuth téri tüntetés vezetése. Elsőként százezret osztanak ki tájékoztatójukból, azonban az a terv, hogy témánként egymillió szórólapot terjesszenek a továbbiakban. A szervezők eközben médiafigyelő csoportot is indítanak, és egyre több megyében segítik munkájukat Forradalmi Bizottmányok.
Vágólapra másolva!

Milliós példányban akarnak szórólapokat osztani a Kossuth téri kormányellenes tüntetők különböző témákban országszerte. "Célunk az, hogy bemutassuk a lakosságnak: igenis van politikai-gazdasági alternatívája a jelenlegi vezetésnek" - mondta el az [origo]-nak Takács András, a Kossuth téri rendezvényt szervező Magyar Nemzeti Bizottság 2006 egyik vezetője.

Pénzügyi-gazdasági témával foglalkozik a csütörtök délután kiosztásra kerülő első szórólap, amelyet egyelőre százezer példányban terjesztenek. Kérdésünkre, hogy mindehhez honnan van pénzük, Takács azt felelte: az első mennyiség nyomdaköltségét egy hét vállalkozóból álló csoport finanszírozza, de az ő nevüket nem közölte. A terjesztést a szimpatizánsok végzik országszerte, amiben jelentős segítséget nyújtanak az úgynevezett Forradalmi Bizottmányok.

Jelenleg kilenc megyében működnek ezek a szimpatizánsokból álló csoportosulások, amelyeknek Takács szerint a közeljövőben a szórólaposztás lesz a legfontosabb feladatuk. A szervező azt állítja: egyre több vidéki nagyvárosban jönnek létre tagszervezeteik, amivel egyre inkább behálózzák az országot.

Céljaik között szerepel, hogy szerte a világban is elérjék azokat a magyarokat, akik hozzájuk hasonlóan gondolkodnak, ezért létrehoznak egy médiacsoportot is - legalábbis ezt jelentette be szerda este nyolc óra körül a Kossuth téri színpadon Molnár Tamás, a Nemzeti Bizottság szóvivője. Mint közölte: élő rádiós és televíziós közvetítést akarnak létrehozni a központi helyszínről. Takács ezzel kapcsolatban érdeklődésünkre közölte, hogy ez igazából csak egy elképzelés, az anyagi forrásuk nincs meg a technikai és személyzeti háttérre. Jelenleg a Magyarok Házában működő Árpád Televíziótól kapnak szakmai segítséget.

Szorosan emellett úgynevezett médiafigyelő csoport létrehozásán is dolgoznak. "A nemzeti érdekeket következetesen képviselő újságírókból" állítják majd össze Takács szerint, hogy megvalósítsák a "valódi nemzeti médiát". Kérésünkre, hogy mondjon neveket, legelőször is saját magát említette mint a Magyar Nemzet külső munkatársát, majd vezetőtársát a Nemezeti Bizottságból, Balog Barnát, aki a Budapest TV-n készített korábban műsorokat. De megnevezte Dobos Attilát is (az egykori slágerénekes adja ki a Nemezetőrt), valamint Bencsik Andrást (a Magyar Demokrata főszerkesztője). "Igaz, Bencsiket még meg kell kérdeznünk, hogy felvállal-e minket, mert az utóbbi két napban már nem láttam a téren" - adott hangot kétségeinek Takács.

Míg a médiafigyelő csoport egyelőre megalakulóban van, már létrejött a tüntetők jogászcsapata. Ennek célja kettős: egyrészt szakmai segítséget nyújtanak - ahogy Takács fogalmaz - "az alkotmányos, jogi és politikai válság megoldásához", valamint a "politikai foglyok" kiszabadításának elősegítése. A csoport több tagja ügyvédként védi a zavargások alatt őrizetbe vett, jelenleg előzetes letartóztatását töltő személyeket.

Lencsés Csaba