Új tagokat toboroz a Kóka-párti Wekler

Vágólapra másolva!
Mintegy 700 új taggal bővült az elmúlt hónapokban az SZDSZ Baranyában. Ez azért érdekes az elnökválasztás előtt álló pártban, mert az új küldöttek akár el is dönthetik a szorosnak ígérkező Kóka-Fodor párharcot az elnökségért. Wekler Frenc baranyai pártelnök az [origo]-nak úgy fogalmazott, "nem cáfolja", hogy ő és emberei Kóka János pártján állnak.
Vágólapra másolva!

"Meg kell erősíteni az SZDSZ-t" - mindössze ezzel indokolta az [origo]-nak Wekler Ferenc, hogy Baranya megyei pártelnökként jelentős tagtoborzásba kezdett az elmúlt időszakban. Mintegy 700 fővel bővítette az elmúlt időszakban a pártot, ami azt jelenti: közülük 70 küldött szavazati joggal részt vesz majd az SZDSZ márciusi elnökválasztásán. A párt alapszabálya szerint ehhez minimum 3 hónapos tagság kell, márpedig az új tagok legnagyobbrészt 2006 októbere és decembere között léptek be a pártba.

Az éppen Ausztriában síelő Wekler arra a felvetésre, hogy személy szerint ő és az általa vezetett, jócskán felduzzasztott pártszervezet Kóka Jánost támogatja majd a márciusi elnökválasztáson, annyit felelt: "Nem cáfolom." (Kóka még nem jelentette be hivatalosan, hogy indul, de ezt nyílt titokként kezelik a pártban.) Kérdésünkre, miszerint korrektnek tartja-e, hogy akár olyan emberek szavazata döntsön Kuncze Gábor utódának kilétéről, akik fél éve még párttagok sem voltak, Wekler azt felelte: "Cáfolom, hogy ezért léptek volna be a pártba."

Kóka János szóvivője mindössze annyit mondott az [origo]-nak a gazdasági miniszterrel szimpatizáló új baranyai küldöttekről, hogy "jelenleg nem kívánjuk kommentálni ezt, mert nem tudjuk, hogy mi a háttere a létszámbővítésnek".

A márciusi küldöttgyűlésen várhatóan Fodor Gábor és Kóka János között dől el a verseny. Több SZDSZ-es politikus szerint kiegyensúlyozottak az erőviszonyok, így akár az új baranyai tagok szava is döntő lehet.

Wekler Ferenc 1990 és 2006 között parlamenti képviselője, egyben befolyásos személyisége volt az SZDSZ-nek. Két és fél éve azonban a sikeres vállalkozóként is ismert Weklert támadás érte, mert családja százmilliós állami támogatást kapott szőlőtelepítéshez. A politikust ezt követően kieső helyre sorolta pártja a 2006-os választási listán, azonban később ismét fontos pozícióhoz jutott: ő lett a dél-dunántúli regionális fejlesztési tanács elnöke.