Sok a titok a nyíregyházi gyilkosság körül

justitia jusztícia bíróság jog
A statue of Lady Justice, the Roman goddess of Justice, is seen in Frankfurt, Germany, 20 March 2014.
Vágólapra másolva!
Húsz év fegyházra ítélték volt barátnője megöléséért a nyíregyházi férfit, a bűnügyet azonban rejtélyek övezik. Az áldozat házában egy ismeretlen személy is járt a brutális gyilkosság délutánján.
Vágólapra másolva!

Bűnösnek találta a Debreceni Törvényszék különös kegyetlenséggel elkövetett emberölésben és kifosztásban azt a nyíregyházi férfit, aki 2012. október elsején kirívó brutalitással, 19 késszúrással és vágással ölte meg volt szerelmét, a Nyíregyházi Törvényszék jegyzőjét. A férfit 20 év fegyházra és a perrel kapcsolatos 24 millió forintos költség visszatérítésére kötelezték

A játékkal kezdődött

Az elítélt és az áldozat éveken át boldog, harmonikus viszonyban élt, kapcsolatuk azonban idővel megromlott a férfi játékszenvedélye miatt. Külön is költöztek, de vasárnaponként azért rendszeresen találkoztak.

Féltékenységből ölt?

A nőnek eközben új, munkahelyéről ismert udvarlója is akadt, a kezdődő viszonyt pedig nem titkolta korábbi barátja előtt sem – a bíróság szerint az elhagyott férfi féltékenysége vezetett a tragédiához, indulatait pedig az robbantotta ki, hogy elcsípett egy üzenetváltást a nő és új barátja között.

Brutális kaszabolás

A tettes október elsején délután saját kulccsal bejutott a nő lakására, ahol lesben állt. Mikor áldozata hazaért, azonnal támadott: összekaszabolta az asszonyt, elvágva a nyakát, nyelőcsövét is, a nő perceken belül elvérzett.

A férfi ezután felforgatta a lakást, hogy rablógyilkosságnak álcázza tettét, és másra terelje a gyanút. Elvitte az asszony pénztárcáját, mobiltelefonját, ezért később kifosztás miatt is felelnie kellett. Véres ruháit az utcán egy kukába dobta, majd – mintha mi sem történt volna – elment dolgozni, éjszakai műszakosként.

Hibát hibára halmoztak

Mint a Debreceni Törvényszék az ügy kapcsán hangsúlyozta, az ügy vizsgálata során annyi nyomozati hiba merült fel, hogy a bíróságnak elölről kellett kezdenie az egész bizonyítási eljárást. Második nekifutásra találták meg azt a bizonyító erejű térfigyelő kamerás felvételt is, amin a vádlott látható a buszmegállóban. Annyi biztos, hogy a férfi az áldozat lakása felé sétált, kevéssel a bűntény elkövetése előtt.

Senki nem tudja, ki járt a vádlotton kívül a meggyilkolt asszony házában, sok a rejtély a bűnügy körül Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Daniel Reinhardt

Más is járt a házban

Az ügy rejtélyes momentuma maradt ugyanakkor, hogy valaki a gyilkosság estéjén a vádlotton kívül még járt a lakásban, és azt sem tudni, hogy ki volt az, aki a gyilkosság után pár hónappal újra visszatért a helyszínre. Valakinek tehát a vádlotton kívül még tudnia kellett a történtekről, az illető kilétét azonban nem lehetett bizonyítani.

Nem így ismerték

Talány maradt az is, hogy a szerénységéről, visszafogottságáról közismert vádlott hogyan volt képes ilyen kiemelkedően brutális gyilkosságra – az egyetlen magyarázat az, hogy a teljes reményvesztettség motiválta tettét: ha a nő nem lehet az övé, akkor ne legyen senkié.

Nem jogerős

A Debreceni Törvényszék ítélete nem jogerős, az ügyész három nap gondolkodási időt kért, a vádlott és védője pedig felmentésért jelentett be fellebbezést. A férfi továbbra is előzetes letartóztatásban marad.