Moszkvai ingatlanügy: felmentő ítélet született

moszkvai ingatlanügy, Császy Zsolt, Horváthné Fekszi Márta
A negyedrendű vádlott, Császy Zsolt, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. korábbi vezérigazgatója és a másodrendű vádlott, Horváthné Fekszi Márta volt külügyminisztériumi államtitkár hallgatja az elsőfokú ítéletet a moszkvai magyar kereskedelmi képviselet eladása kapcsán hűtlen kezelés, illetve bűnpártolás és okirat-hamisítás miatt indult per tárgyalásán.
Vágólapra másolva!
Felmentette a volt moszkvai nagykövetet és hat társát a moszkvai magyar kereskedelmi képviselet eladása kapcsán hűtlen kezelés, illetve bűnpártolás és okirat-hamisítás miatt emelt vádak alól a Budapest Környéki Törvényszék szerdán kihirdetett elsőfokú ítéletében.
Vágólapra másolva!

A Központi Nyomozó Főügyészség vádirata szerint 2008-ban az elsőrendű vádlott, Székely Árpád akkori moszkvai nagykövet felettesei tudta nélkül írta alá az ingatlan tulajdonjogának átruházásáról szóló adásvételi szerződést. A többi vádlott erről tudva bűnpártoló módon próbálta őt fedezni, mentesíteni cselekménye büntetőjogi következményei alól.

A negyedrendű vádlott, Császy Zsolt, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. korábbi vezérigazgatója és a másodrendű vádlott, Horváthné Fekszi Márta volt külügyminisztériumi államtitkár hallgatja az elsőfokú ítéletet a moszkvai magyar kereskedelmi képviselet eladása kapcsán hűtlen kezelés, illetve bűnpártolás és okirat-hamisítás miatt indult per tárgyalásán. Forrás: MTI/Máthé Zoltán

Milliárdos kárról beszéltek

Az ingatlant a magyar állam 23,7 millió dollárért értékesítette, ám

a vevő nem sokkal később több mint 100 millió dollárért adta tovább.

A vádhatóság szerint az ügyletből az államnak több milliárd forint meg nem térült hátránya keletkezett.

Hűtlen kezelés és bűnpártolás

Az ügyészség Székely Árpádot hűtlen kezeléssel, Horváthné Fekszi Márta volt külügyminisztériumi államtitkárt hivatalos személy által elkövetett bűnpártolással, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. korábbi vezérigazgatóját, Tátrai Miklóst és az értékesítési igazgatóját, Császy Zsoltot, valamint a cég akkori két vezető beosztású és egy beosztott munkatársát bűnpártolással és magánokirat-hamisítással vádolta.