Akár 50-70 százalékkal is nőhetnek a bérek a kormányhivatalokban

Csepreghy Nándor politikus, a magyar kormány fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkára ad interjút Ignácz Józsefnek az Alíz utcában 2015 május 21-én Csepreghy Nándor politikus, a magyar kormány fejlesztéspolitikai kommunikációért
Csepreghy Nándor politikus, a magyar kormány fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkára ad interjút Ignácz Józsefnek az Alíz utcában 2015 május 21-én
Vágólapra másolva!
Béremelésre fordítja az állam a minisztériumi háttérintézmények rendszerének átszervezéséből származó több milliárd forint megtakarítást, a bérek átlagosan 30, de egyes kormányhivatali ügyintézőknél akár 50-70 százalékkal emelkednek majd - nyilatkozta a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára.
Vágólapra másolva!

A Magyar Időkben megjelent interjúban Csepreghy Nándor hozzátette: a tervek szerint első körben július elsejétől a fővárosi és megyei kormányhivatalok járási hivatali tisztviselői kaphatnak béremelést. Így a kormányhivatalok és a 197 járási hivatal mintegy 17 ezer ügyintézője és ügykezelője már a nyáron nagyobb fizetést vihet haza.

Januártól újabb lépcső

Január elsejétől a kormányhivatalok megyei szinten foglalkoztatottjainak illetményét emeli meg a kormány, így 16 800 köztisztviselő bére emelkedik majd átlagosan 30 százalékkal. A legnagyobb béremelésre a legalacsonyabb keresetű, középfokú végzettséggel rendelkező ügyintézők és ügykezelők számíthatnak, esetükben - teljesítményarányosan - akár 50-70 százalék is lehet az illetményemelkedés mértéke - mondta.

Csepreghy Nándor Fotó: Szabó Gábor - Origo

Leépítések

Csepreghy Nándor elmondása szerint az átszervezés a közigazgatásban dolgozók húsz százalékát érinti. Elsősorban olyan feladatkörökben lehet leépítésre számítani, amelyek eddig a bürokratikus rendszer kiszolgálását segítették. Az államtitkár szerint idén mintegy 3000 közalkalmazott kerülhet át a versenyszférába átképzési program után. Felidézték, a kormány döntése értelmében a 90 központi hivatalból és költségvetési szervből összesen 44 szűnik meg 2017. március 31-ig. A 44 szervből 43 jogutódlással - köztük a nyugdíjfolyósító és az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, valamint az uniós és nemzeti agrár-vidékfejlesztési pénzeket kezelő Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal -, egy háttérintézmény pedig jogutód nélkül fejezi be működését.