Simicskó: Erősíteni kell a magyar emberek biztonságát

Simicskó István terror sajtáj
Vágólapra másolva!
A biztonsági kihívások megkövetelik a magyar emberek biztonságának, biztonságérzetének erősítését - mondta Simicskó István honvédelmi miniszter kedden Budapesten, a Magyar Honvédség Katonai Rendészeti Központ rendezvényén.
Vágólapra másolva!

Európában komoly veszélyek jelentek meg.

Látjuk, hogy

- közölte Simicskó István a márciusban megalakult központ szervezési időszakát lezáró szemléjén.

Simicskó István Fotó: Polyák Attila - Origo

Elmondta: büszkék a Magyar Honvédség katonáira, köztük a katonai rendészekre, akik képesek felismerni a kor kihívásait és veszélyeit, és képesek áldozatot is hozni a nemzet, a magyar emberek biztonságáért.

Országos hatáskörű a katonai rendészeti központ

Mergancz Sándor, a központ parancsnoka azt mondta: már országos hatáskörben látják el feladataikat, és új szolgálati formákat is létrehoztak. Megjelentek a motoros és kutyás katonai rendészek, és bűnügyi helyszínelőik is vannak. A dandártábornok hozzátette: a személyi és tárgyi feltételek adottak, hogy megfeleljenek az elvárásoknak.

A Magyar Honvédség Katonai Rendészeti Központ tevékenységét és képességeit bemutató rendezvényen részt vett Benkő Tibor, a Honvéd Vezérkar főnöke is.

Benkő Tibor vezérezredes január végén a Magyar Honvédség éves feladatszabó értekezlete után tartott sajtótájékoztatón jelentette be, hogy márciustól a fővárosi Petőfi-laktanyában egy új, országos hatáskörű katonai rendészeti szervezetet hoznak létre, amelynek

feladatköre a katonai rend fenntartásától a közlekedési szabályok ellenőrzéséig terjed

majd. A vezérezredes azt mondta: a katonai rendészeti központ megalakítását már régóta várta a katonai vezetés.

A központ március elsejével kezdte meg működését. Az új szervezet parancsnokává Mergancz Sándor dandártábornokot nevezték ki.

A HM korábbi közleményében azt írta: a rendészeti és bűnüldözési feladatok mellett a Katonai Rendészeti Központ alaptevékenységei közé tartozik többek között Magyarország függetlenségének, területi épségének és határainak katonai védelme, a nemzetközi szerződésekből fakadó közös védelmi és békefenntartói megbízások ellátása, valamint humanitárius tevékenység ellátása a nemzetközi joggal összhangban.