[origo] címlaphírcentrumkomment.hu[freemail]videaiWiW

Nem akar vitázni jobbikos ellenfelével az MSZP jelöltje

Független Hírügynökség | Létrehozás dátuma: 2010. 09. 07., 12:44
eszközök:
Horváth Csaba nem venne részt az LMP által kezdeményezett főpolgármester-jelölti vitán, döntését azzal indokolta, hogy nem kíván egy asztalhoz ülni a Jobbik jelöltjével. Staudt Gábor, a Jobbik főpolgármester-jelöltje kész a vitára, a Fidesz még nem döntött.

"Nem ülök egy asztalhoz koncentrációs táborokról álmodozókkal, elutasítok a Jobbikkal való minden kapcsolatot" - írta keddi közleményében Horváth Csaba, az MSZP főpolgármester jelöltje. Horváth arra reagált, hogy Jávor Benedek, az LMP főpolgármester jelölje hétfőn nyilvános vitára ki a Fidesz, az MSZP és a Jobbik jelöltjét

Staudt Gábor, a Jobbik főpolgármester-jelöltje a Független Hírügynökségnek azt mondta: szakmai vitát szeretne, amelyben ismertetheti pártja programját. Staudt közölte: kész bármikor, bárkivel és bárhol vitázni a fővárost érintő kérdésekről. Az ellenzéki politikus hozzátette: már hetekkel korábban javasolta a jelöltek nyilvános vitáját.

A Fidesz-KDNP egyelőre nem döntött arról, hogy Tarlós István részt venne-e egy főpolgármester-jelölti vitában.

eszközök:
hirdetes

Kampánynapló

Orbán: A kormány nem egy focicsapat

A Fidesz korábbi bejelentése szerint csütörtökön délután 4 órakor kezdi ismertetni a következő kormány névsorát Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, leendő miniszterelnök. Az erről szóló sajtótájékoztatóra két olyan politikust, Navracsics Tibort és Varga Mihályt visz magával, akik az eddig kiszivárgott hírek szerint bizalmi posztokat kaphatnak az új kormányban. Orbán az [origo]-nak csütörtökön azt mondta: a bejelentésnek meg kell adni a formáját, mert a kormány nem egy focicsapat. Orbán szerint a teljes névsort hétfőn jelenti be.

Ígéretek földje

Hogyan ért szót egy jobbikos és egy LMP-s?

"Sokat lehet tanulni a Jobbiktól" - mondta az [origo]-nak Vágó Gábor, az LMP választmányi tagja, aki a párt legfiatalabb képviselője lehet. Vágót és Dúró Dórát, a Jobbik szóvivőjét arra kértük, hogy értékeljék együtt a választások első fordulójának eredményeit. Rasszista-e a Jobbik, ördögbotoznak-e az LMP-sek? Fiatal képviselőjelöltek az Ígéretek földjén.

Kép, hang, videó

Barack Obamát idézi a kampányoló Orbán

Csütörtökön mutatják be Burger Barna Egy kampány krónikája - Orbán Viktor 2010 című fotóalbumát. Burger március 15. és április 25. között mindenhová elkísérte a Fidesz elnökét, gyakran családi körben vagy a Fidesz legfelsőbb vezetőinek zárt tanácskozásain is fényképezhetett. Fotóinak képi világa és mondanivalója követi azt a trendet, amely megjelenik a Fehér Ház fotósainak Barack Obamáról készített fényképein is. Nézze meg, miben hasonlít Orbán Obamára!

Felmérések

Medián: A választók 78 százaléka mondta biztosra a második fordulós szavazást

Csupán a megkérdezettek 29 százaléka tudta pontosan, mely pártok jelöltjei indulnak az ő választókerületében a második fordulóban, ugyanakkor több mint háromnegyedük mondta, hogy biztosan elmegy szavazni - derül ki a Medián két forduló között végzett közvélemény-kutatásából, melyet a pénteki Népszabadság ismertet. Azokban a válaszókerületekben, ahol az MSZP, az LMP és a Fidesz jelöltjei küzdenek meg egymással, a felmérés szerint a Fidesz támogatottsága nagyobb, mint két riválisáé együttvéve.