Az UCK főnöke a szervezet több vezetőjét kivégeztette a jugoszláviai háború idején<br/>

Vágólapra másolva!
Több forrás is megerősítette, hogy a Koszovói Felszabadítási Hadseregen belül hatalmi harc tört ki a koszovói válság kezdetén, melynek során a New York Times információi szerint hat vezetőt kivégeztek.
Vágólapra másolva!

A NATO Jugoszlávia elleni légi hadjáratának kezdetekor hatalmi harc tört ki a Koszovói Felszabadítási Hadsereg (UCK) vezetésében, amelynek során több UCK-vezetőt kivégeztek - írta a New York Times pénteki számában.
Hashim ThaqiAz újság volt UCK-parancsnokokra és nyugati diplomáciai forrásokra hivatkozik cikkében, amely szerint a szervezet jelenlegi főnöke, Hashim Thaqi és két további tiszt: Azem Syla és Xavit Haliti hat vezető UCK-tag kivégzését rendelte el.
Thaqi szóvivőjén keresztül visszautasította ezeket a vádakat.
A cikkben az is szerepel, hogy az általuk megkérdezett jelenlegi UCK-s vezetők nem látták, hogy bárkit is kivégeztettek volna Thaqiék, de több olyan esetet is említettek, amikor Thaqi valamelyik riválisa nem sokkal azután meghalt, hogy halálos fenyegetést kapott. Korábbi vezetők azonban megerősítették, hogy Thaqi gyilkosság árán igyekezett megszabadulni riválisaitól. "Mikor kitört a háború, mindenki főnök akart lenni", mondta Rifat Haxijaj, egy korábbi UCK-vezető.
Egy nyugati diplomata, akinek jó kapcsolatai vannak az UCK-val, elmondta, hogy neki is van arról tudomása, hogy középszintű vezetők meghaltak, de szerinte a gyilkosságok nem köthetők közvetlenül Thaqihoz, mert ezekről a vezetőkről később kiderült, hogy a szerbekkel is szövetkeztek.
Az albánok szerint Thaqi a törvénytelen módszereiről ismert a régióban.
Az amerikai külügyminisztérium visszafogottan reagált az újságcikkre. James Rubin szóvivő elmondta, hogy eddig semmilyen bizonyítékot nem látott, amely alátámasztaná a New York Timesban írtakat - jelentette az AFP hírügynökség.

Ajánló:

Aki nem járt még a New York Times oldalán, annak regisztráltatnia kell magát.