Riasztó méreteket öltött Koszovóban a szex-kereskedelem<br/>

Vágólapra másolva!
Az ENSZ és a segélyszolgálatok Koszovóban tartózkodó embereit azzal vádolják, hogy miattuk nőtt drasztikusan a prostituáltak száma. A Nemzetközi Bevándorlási Hivatal (IOM) szerint ugyanis a szex-kereskedelem riasztó méreteket öltött, mióta véget ért a háború.
Vágólapra másolva!

A Nemzetközi Bevándorlási Hivatal (IOM) jelentése szerint az emberek jelentős részének fel sem tűnik, hogy a prostituáltak nagy részét belekényszerítették ebbe a helyzetbe, és nem önként választották ezt a foglalkozást.

Koszovóban sok bár, kávézó és éjszakai klub voltaképpen bordélyházként üzemel.
Az IOM tavaly október óta több mint 50 prostitúcióra kényszerített nőt mentett ki Koszovóból, de ahogy Pasquale Lupoli, a Koszovói IOM vezetője mondta a BBC-nek: "ez csak a jéghegy csúcsa".

Az IOM felmérése szerint a prostitúcióra kényszerített nők több mint fele a Moldovai Köztársaságból érkezett. Több mint kétharmaduk korábban nem volt prostituált. Majdnem mindegyikük úgy került Koszovóba, hogy nyugati, jól fizető állással kecsegtették őket.
Amint elhagyták azonban otthonukat, elvették útlevelüket, és 500 és 1500 dollár közötti áron eladták őket kerítőknek.
A nőket szórólapokon hirdették Koszovóban.

A BBC-nek a 23 éves moldovai Maria számolt be a szörnyű élményeiről. A nő Olaszországba készült pincérnőnek, de pár hét múlva Pristinában találta magát egy bárban prostituáltként.
"Egész nap be voltunk zárva egy kicsi szobába, és nem hagyhattuk el felügyelet nélkül a helyiséget. Minden egyes éjszaka legalább öt férfival kellett együtt lennünk, de a fogva tartónk is bármikor elővette a lányokat, ha úgy tartotta a kedve" - mondta.

Bár az ENSZ rendőrsége gyakran razziát tart a klubokban, nem érnek el jelentős eredményt. Az IOM becslése szerint évente 200-500 ezer nőt kényszerítenek prostitúcióra.

Pasquale Lupoli, a Koszovói IOM vezetője szerint a szigorú nyugati bevándorlási törvények is felelősek a történtekért. "Egyre több ember akar egyik országból a másikba menni, ugyanakkor egyre kevesebb a lehetőségük a legális bevándorlásra. Az embereket jobb munkalehetőségekkel csábítják, és végül könnyen az emberkereskedők áldozataivá válhatnak" - mondta a BBC-nek.

Ajánló:

(angolul)

Korábban: