Az 1930-as évek<br/>

Vágólapra másolva!
"Tiszta és fényes a cipőd? Minden este kipucolod? Ha nem, milyen gyakran? Tisztán tartod a sarkot? Amikor cipőt pucolsz, a hátsó részét is letisztítod? És a harisnyád tiszta?" - Everyday Living for Girls (Mindennapi útikalauz lányoknak)
Vágólapra másolva!

A pántok turbánra hasonlítanak

A szexepil leugrott a vászonról, a csillogás a mindennapi köztudat részévé vált. A filmsztárok nagy hatással voltak a cipő- és ruhadivatra.

Kétféle anyagú, nyitott orrú cipő

A mozik már hangosfilmeket játszottak, s a válság ellenére szinte mindenki megengedhette magának a moziba járást. Olyan sztárok, mint Greta Garbo, Fred Astaire vagy a Marx-testvérek ideig-óráig menedéket adtak a szörnyű valóság elől.

Andre Perugia által tervezett cipő
- ez már inkább művészet

A ruháknak kényelmesnek kellett lenniük és sokféle célra meg kellett felelniük. Az emberek napközben lábszárközépig érő ruhákat hordtak, az estélyi öltözet ismét a földet söpörte. A nők körében is

Salvatore Ferragamo által
tervezett szandál

A divattervezők kísérletezni kezdtek a cipődivattal. A vastagtalpú cipő a huszadik században először ekkor bukkant fel. Ezek a cipők olyan tervezők munkái voltak, mint például Salvatore Ferragamo és André Perugia. A talpuk fából és parafából készült, mert kevés volt a bőr és gumit nem használhattak.

A szandál egyre népszerűbb lett, s a szandálforma az estélyi öltözékek között is felbukkant: a gazdag nők pántos, nyitott elejű cipőt hordtak, ami látni engedte selyemharisnyájukat. A férfiak a csizmáról egyre inkább áttértek a kétféle anyagból összeállított papucscipőre. Később a nők leutánozták ezt a viseletet, amikor praktikus lapos sarkú lábbelit kerestek.

Nyitott orrú pántos cipő

Aranyszínű csillogó szandál,
a belseje szatén


A kor embere odavolt a következő dolgokért:
vastag talpú cipő, nejlonharisnya, repülőgépek, fezek, kalapok, táncmaratonok, szürrealista művészet, kosztümös drámák

Ajánló:

(angolul)