Oroszországban emlékművet állítottak egy mezei nyúlnak<br/>

Vágólapra másolva!
Oroszországban, a pszkovi területen lévő Mihajlovszkoje falu mellett emlékművet avattak annak a nyúlnak, amely 1825 decemberében a kényszermunkától mentette meg Alekszandr Puskin költőt. Az emlékmű egy korabeli orosz útjelző oszlop, amelyen egy életnagyságú bronznyúl ül.
Vágólapra másolva!

A világhírű orosz költő akkoriban száműzetését töltötte e birtokon, de vissza akart térni Szentpétervárra, hogy részt vegyen a "dekabristák" cárellenes felkelésében. A legenda szerint azonban a sors állandóan közbeszólt, egyszer a kocsis betegedett meg, majd egy szerzetes késztette visszafordulásra Puskint, végül pedig egy mezei nyúl szaladt át a költő hintaja előtt az úton, ami az orosz hiedelem szerint rendkívül rossz előjel. Ez utóbbi bírta rá az orosz költőt arra, hogy véglegesen lemondjon utazásáról: ezzel viszont megmenekült az összeesküvés és lázadás vádjától, s egyben a kényszermunkától is.

Az emlékmű egy korabeli orosz útjelző oszlop, amelyen egy életnagyságú bronznyúl ül. Pontosabban ült, mert túl könnyű zsákmánynak találtatott a színesfémhulladék-gyűjtők számára: az avatást követően raktárba került, ahonnan csak ünnepi alkalmakkor ültetik vissza az oszlopra.

(MTI)