Indiában van a legtöbb leprás<br/>

Vágólapra másolva!
Az elmúlt tíz évben 90 százalékkal visszaesett a leprás megbetegedések száma. Brazília, India, Madagaszkár, Mozambik, Burma és Nepál kivételével ellenőrzés alá vonták ezt a veszedelmes fertőző betegséget - jelentette be az Egészségügyi Világszervezet. A közölt adatok szerint jelenleg Indiában van a legtöbb leprás.
Vágólapra másolva!

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) lényegesen közelebb került ahhoz a céljához, hogy az egész világon kiirtsák a leprát, de a tuberkulózis elleni harcban még mindig sok a teendő - hangzott el szerdán a genfi székhelyű szervezet éves közgyűlésén.

90 százalékkal csökkent a leprások száma az elmúlt tíz évben

A lepra az egyik legősibb ismert fertőző betegség. Kórokozója a Mycobacterium leprae. A lepra többek között orron és szájon át cseppfertőzéssel terjed, a lappangási idő több év is lehet. Kezelés nélkül a lepra gyógyíthatatlan károsodásokat okozhat a bőrön, a végtagokon, az idegekben és a szemeken.

A WHO adatai szerint jelenleg mintegy 8,4 millió ember betegszik meg évente tuberkulózisban, közülük 2 millió bele is hal a kórba. A tüdővész által leginkább sújtott 20 állam sorában India, Kína, Indonézia, Nigéria és Banglades áll az élen. Ebben a felsorolásban Oroszország az egyetlen európai ország, a 10. helyen. A tuberkulózist tekintik világszerte a legjelentősebb fertőző betegségnek.

(MTI)

Ajánló: