Négy bomba robbant Jeruzsálemben

Vágólapra másolva!
Hétfő hajnalban négy robbanás rázta meg Jeruzsálemet. A pokolgépek szerencsére nem követeltek halálos áldozatot. A merényletekért az a szervezet vállalta a felelősséget, amelynek vezetőjét egy hete ölte meg az izraeli hadsereg.
Vágólapra másolva!

Négy pokolgép robbant fel Jeruzsálemben és környékén hétfőn a kora reggeli órákban. Legalább négy ember szenvedett könnyebb sérüléseket - jelentette a BBC. A felelősséget a robbantásokért a Népi Front Palesztina Felszabadításáért nevű szervezet vállalta. A szervezet szerint a pokolgépekkel vezetőjük - Abu Ali Musztafa - egy héttel ezelőtti meggyilkolását bosszulták meg.

A négy bomba közül három az észak-jeruzsálemi Francia-hegy városrész környékén történt. Az egyik autóba rejtett pokolgép két embert sebesített meg, a másik kettőnek nem voltak sérültjei. A negyedik - szintén autóba rejtett - bomba Jeruzsálemtől délre, Gilo izraeli telepen robbant fel, itt ketten szenvedtek sérüléseket.

A múlt héten a szomszédos Beit Dzsalába izraeli tankok nyomultak be, hogy véget vessenek az onnan Gilót fenyegető lövöldözéseknek. Az izraeli erők azután vonultak csak vissza innen, hogy az Európai Unió tűzszünetet erőszakolt ki.

Az EU eközben erőfeszítéseket tesz az izraeli-palesztin béketárgyalások felélesztésére is. Javier Solana, az EU külpolitikai megbízottja találkozót készít elő Simon Perez izraeli külügyminiszter és Jasszer Arafat palesztin vezető között. A BBC szerint azonban még ha létrejön is egy találkozó, kevés az esélye annak, hogy megoldást találjanak a térségben uralkodó krízisre.

Solana a Beit Dzsalában megkötött tűzszünetre akar alapozni a tárgyalásokon. Az EU-megbízott reméli, hogy sikerül közvetlen tárgyalásokra rávenni a feleket. Simon Perez nem zárkózott el a tárgyalásoktól, melyekre a hétvégén Olaszországban kerülhetne sor. A palesztinok szeretnék, ha nemzetközi megfigyelők is részt vennének a tanácskozásokon, valamint azt is kérik, hogy készüljön el a Mitchell-jelentés megvalósításának menetrendje. A jelentés az erőszak beszüntetésére és tűzszünetre szólít fel, továbbá olyan bizalomnövelő intézkedéseket tartalmaz, mint a zsidó telepek létesítésének leállítása.

Solana külön is találkozik majd Perezzel, és Ariel Saron izraeli miniszterelnökkel hétfőn. Arafattal valószínűleg kedden folytat megbeszéléseket az EU-megbízott - írja a BBC.

Korábban:

Halálos összecsapás Hebronban

Izraeli rakéták palesztin vezetőt öltek meg