<P class="MsoNormal">Az USA könyörtelen a tartózkodásra jogosulatlanná vált özvegyekhez

Vágólapra másolva!
Körülbelül 100-an vannak, akiknek amerikai tartózkodásuk nem kívánatos, miután meghalt az a hozzátartozójuk, akik révén ők is jogosan tartózkodtak az Államokban.
Vágólapra másolva!

Az amerikai bevándorlási hivatal nem mutat túl nagy együttérzést a szeptember 11-i terrortámadásokkal kapcsolatban. Az ügynökség közölte Deena Gilbeyvel, hogy miután a férje meghalt, az ő ott tartózkodása már nem kívánatos. A brit származású Gilbey férje a Világkereskedelmi Központot ért támadáskor halt meg, és ő a férje munkavégzésre szóló vízumával tartózkodott Amerikában.

"A férjemet ebben az országban gyilkolták meg, és teste még mindig ebben a földben van. Ennek ellenére most a kormány újra megöl minket" - idézi a Foxnews a Daily Telegraphot.

Napokkal a támadás után már közölték Gilbeyvel, hogy miután férje meghalt, automatikusan törlődött a vízuma, így ő "nem dolgozó hozzátartozóként" elvesztette a jogot az országban való tartózkodásra. De két fia már más elbírálásban részesül, akik az Egyesült Államokban születtek, így amerikai állampolgárok.

"Igazából az özvegynek nincs státusa, nem is legális, de nem is illegális" - mondta a bevándorlási hivatal illetékese. A hivatalnok elmondta, hogy körülbelül 100 ember veszítette el eredeti migrációs "szponzorát" (azaz aki miatt neki is volt engedélye).

A migrációs hivatal szerint ráadásul hiába maradhatna az özvegy, úgysem engedhetné meg magának, hiszen eddig is fizette a család a házát, a napi megélhetését, az adókat, és most ezek az összegek büntetés miatt megemelkedtek. Sőt, most meghalt az az ember, aki ezeket finanszírozta, nyilatkozta a bevándorlási hivatal könyörtelen munkatársa.

Az özvegy akkor látta utoljára férjét, amikor az szeptember 11-én reggel elindult dolgozni. Akkor beszéltek utoljára, amikor nem sokkal az első repülőgép becsapódása után a férj felhívta, és közölte vele, hogy biztonságban van. Erre felesége siettetve csak annyit mondott: "Menj, menj, menj!" Férje, Paul az EuroBroker cégnél dolgozott, a WTC 2-es épületének 84. emeletén.

Az özvegy ismerősei és barátai mindent megtesznek, hogy segítsenek neki: képviselőkhöz, szenátorokhoz mennek, még a brit miniszterelnököt, Tony Blairt is felhívták, de senki nem tudott segíteni a családon.

Gilbey és a hozzá hasonlók soha nem lesznek erőszakosan arra kényszerítve, hogy elhagyják az országot, de soha nem lesznek ugyanolyan jogaik, mint a többi állampolgárnak. Mindig szólniuk kell a hivatalnak, ha elhagyják az országot, és akkor is, ha visszajönnek.