Arab nyelvű ima a Vatikánban a közel-keleti békéért

Vágólapra másolva!
II. János Pál pápa kedd éjfélkor együtt imádkozott a világ minden tájáról Rómába sereglett zarándokokkal azért, hogy a nemzetek és a nemzetközi szervezetek vezetői minden tőlük telhetőt megtegyenek a békéért, különösen a háborgó Közel-Keleten. A pápa egyébként 25. alkalommal celebrált éjféli misét.
Vágólapra másolva!

II. János Pál közvetlenül nem említette a várható iraki háborút, de emlékeztetett, hogy Jézus születése továbbra is reményt jelenthet mindazoknak, akik a különböző konfliktusok miatt szenvednek. A Szent Péter bazilikában lezajlott karácsonyi szentmisén Rabih Ab-Abdallah fiatal szerpap arabul olvasott fel egy imát a közel-keleti békéért.

A 82 éves egyházfő, akit a több mint egyórás mise szemlátomást nagyon kimerített, szentbeszédében azt mondta, hogy a karácsony "a béke jele mindazok számára, akik valamiképpen konfliktusoktól szenvednek".

A keresztény karácsony egyúttal "a szabadság jele a szegények és elnyomottak számára, a remény jele az emberiség egész családja számára" - tette hozzá a pápa, de nem szólt konkrétan a feszült világpolitikáról. Az olasz rendőrség szigorú biztonsági intézkedéseket foganatosított bármiféle terrorcselekmény megelőzésére, és a hívek közé civil ruhás biztonsági ügynökök vegyültek.

Az éjféli misén Irak témája ugyan nem került elő, a Vatikán hivatalos lapja, az L'Osservatore Romano karácsonyi számában a címlapon foglalkozik a közelgő háborúval. A konfliktussal kapcsolatban a Vatikán korábbi ENSZ-nagykövete, Renato Martino érsek a múlt héten elítélően nyilatkozott az Egyesült államok és Nagy-Britannia szerepéről. Vatikáni hivatalos források ellentétbe állították a tavaly szeptember 11-éi terrortámadásokat követő amerikai válaszlépéseket a jelenlegi fenyegetéssel, mivel a terror elleni háborút a Vatikán is jogosnak tartotta. Martino érsek hozzátette, hogy a Szaddám Husszein ellen készülő háború ugyanakkor egy erőszakos háború, ezért helytelen.

Jean-Louis Tauran érsek, a vatikáni külügyminiszter is figyelmeztetett, hogy Irak megtámadása keresztény-ellenes reakciót válthat ki a megtámadottakból.