Még gyengélkednek a kormányzati EU-portálok

Vágólapra másolva!
Hétfőn külön-külön elindult a Külügyminisztérium és a Miniszterelnöki Hivatal EU-honlapja. Egyelőre még mindkét oldalnak vannak hiányosságai: az egyik helyen alig lehet feliratkozni a hírlevélre, a másik helyen nem jönnek be az oldalak.
Vágólapra másolva!
A Külügyminisztérium EU-honlapjahttp://www.eu2004.huA Miniszterelnöki Hivatal EU-honlapjahttp://www.magyarorszag.hu/eu

A Miniszterelnöki Hivatal a www.magyarorszag.hu/eu címen indította el EU-honlapját. Az oldal nagyon lassan jön, és számos aloldala egyelőre nem elérhető. Nem működik az úgynevezett csatlakozóra, amelyet Baja Ferenc kommunikációs államtitkár indított el hivatalosan hétfőn, az EU-nagybizottság ülésén a Parlamentben, és amely a csatlakozásig hátralévő időt számolja.

Az oldal egyik fő eleme az egyes célcsoportokra lebontott tanácsadó, ami segítségével mindenki kiválaszthatja az őt leginkább érdeklő információt. Ez a rész azonban még szintén nem működik, de még csak hibaüzenetet sem kap a látogató.

Az Európai Unió Kommunikációs Közalapítványnak - amelyet pont azért hoztak létre, hogy tájékoztassa a lakosságot a csatlakozásról, és elősegítse a minél magasabb részvételt a népszavazáson - nincs saját honlapja. A MeH oldalán keresztül lehet őket elvileg elérni, azonban hiába hirdetik, hogy február 10-e után e-mailben is el lehet küldeni az EU-válaszlevelet, ez a szolgáltatás február 11-én még nem elérhető.

Ugyanígy nem működnek az EU-linkek sem, és a tagországokat bemutató térképre kattintva is csak egy hibaüzenet jön fel, miszerint az oldal nem elérhető. Elérhetőek ugyanakkor az aktuális hírek és a külső linkek, amelyek más EU-oldalakra visznek.

Baja Ferenc az oldal bemutatásakor, hétfőn azt mondta, hogy egyelőre csak tesztüzemmódban működnek és majd a látogatói véleményeket értékelve alakítják ki a végső tartalmat.

A Külügyminisztérium EU-honlapja, amely a www.eu2004.hu címen érhető el, sokkal gyorsabb. Témáit tekintve hasonló információkat kínál, mint a MeH oldala, és itt be is jönnek az oldalak. A hírlevélre ugyanakkor elég nehéz feliratkozni, mert a rendszer számos valós e-mail címet visszadob azzal az üzenettel, hogy szerinte a megadott e-mail cím nem létezik. Az egyik fórumban ugyanakkor az EU-vonal munkatársai jelezték, hogy tudnak a problémáról és már dolgoznak rajta.

A külügyi tárca működtet egy információs vonalat is, ahol az érdeklődők feltehetik kérdéseiket. Az [origo] munkatársának azonban nem sikerült megtudnia, mik a leggyakoribb kérdések, mivel a telefont hosszas csörgés után sem vette fel senki.

Az aktuális híreken és a kérdés-válaszokon túl itt kvízjátékon is kipróbálhatják tudásukat a látogatók.