Luxemburgtól kértünk helyet az athéni aláíráshoz

Vágólapra másolva!
Luxemburg ad át egy helyet az uniós csatlakozásáról szóló szerződés szerdai athéni aláírási ünnepségén résztvevő magyar küldöttségnek. Medgyessy Péter telefonon kérte erre a luxemburgi kormányfőt, akivel jó barátságban van - mondta a kormányfő a Napkeltében. Az aláíráson várhatóan összesen heten lehetnek jelen: négy rendszerváltás utáni miniszterelnök, két köztársasági elnök, valamint a jelenlegi külügyminiszter.
Vágólapra másolva!

Medgyessy Péter miniszterelnök hétfőn az MTV Napkelte című műsorában elmondta: amellett, hogy a szervezőktől is több helyet kértek az athéni aláírásra, a luxemburgi kormányfőt is megkérte: adjon át egy helyet országa keretéből. Medgyessy elmondta: jó barátságban van a luxemburgi kormányfővel, és úgy gondolja, bár Luxemburgnak is fontos esemény az athéni aláírás, Magyarországnak mégis fontosabb.

A miniszterelnök elmondta: egyelőre várják a görög fél reakcióját, hogy beleegyezik-e a magyar kérés teljesítésébe, de reméli, hogy a görögök rugalmasak lesznek, hiszen ez az esemény az új tagok számára rendkívüli jelentőségű.

Görögország országonként öt-öt főben határozta meg az ünnepségen részt vevő hivatalos küldöttségek létszámát. Az aláírási ceremóniára Medgyessy Péter kormányfő meghívta Orbán Viktor, Horn Gyula és Boross Péter volt miniszterelnököt, valamint Mádl Ferenc jelenlegi és Göncz Árpád volt államfőt. A delegáció hetedik tagja Kovács László külügyminiszter.

"A referendum üzenete egyértelmű és pozitív, hiszen az EU-csatlakozás kérdésében az igenek 84 százalékos aránya kimagaslónak számít" - közölte hétfőn Medgyessy Péter. A miniszterelnök szerint a jövő májusi EU-taggá válásig még több és konkrétabb tájékoztatást kell adni a lakosságnak, fel kell készülni az uniós támogatások igénybevételére, egyben hallatni kell az ország hangját az új Európa kialakításának folyamatában, a közös kül- és biztonságpolitika létrehozásában is.