Észak-Koreának olyan rakétája lehet, amely elérheti az USA nyugati partját

Észak-Korea, rakéta, Dél-Korea
Dél-Korea, 2017. szeptember 15. A dél-koreai légierő által 2017. szeptember 15-én közreadott felvétel egy dél-koreai Hjunmu II rakéta kilövéséről egy ismeretlen dél-koreai helyszínen. Észak-Korea szeptember 15-én újabb rakétát bocsátott fel Phenjan egyik külső kerületéből keleti irányba. A még nem azonosított rakéta átrepült Japán második legnagyobb szigete, Hokkaido felett, majd a Csendes-óceánba csapódott. (MTI/EPA/Dél-koreai légierő)
Vágólapra másolva!
Észak-Korea előkészíti egy nagy hatótávolságú rakéta tesztelését, egy olyanét, amely meggyőződése szerint képes elérni az Egyesült Államok nyugati partját - közölte Moszkvában a RIA hírügynökség szombati jelentése szerint egy orosz parlamenti képviselő, miután visszatért phenjani látogatásáról.
Vágólapra másolva!

Anton Morozov, az orosz alsóház nemzetközi ügyekért felelős bizottságának egyik tagja és két másik parlamenti képviselő a hét elejétől tett látogatást a sztálinista berendezkedésű országban.

- jelentette ki Morozov. „Ebben a helyzetben természetesen minden érintett félnek a lehető leggyorsabban be kell avatkoznia, hogy megelőzhető legyen egy nagy volumenű katonai akció” - tette hozzá.

A Reuters hírügynökség hozzáfűzte: Morozov nem beszélt arról, hogy mely észak-koreai tisztségviselők számoltak be nekik terveikről, és egyelőre más forrásból ellenőrizhetetlen, amit a képviselő állít.

Egy meg nem nevezett amerikai tisztségviselő Washingtonban úgy nyilatkozott a Reutersnak: vannak arra utaló jelek, hogy Észak-Korea újabb rakétakísérletre készül, mégpedig a Koreai Munkapárt megalapításának október 10-ei évfordulója körül. Az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) egy magas rangú elemzője is így vélekedett.

Dél-Korea, 2017. szeptember 15. A dél-koreai légierő által 2017. szeptember 15-én közreadott felvétel egy dél-koreai Hjunmu II rakéta kilövéséről egy ismeretlen dél-koreai helyszínen. Észak-Korea szeptember 15-én újabb rakétát bocsátott fel Phenjan egyik külső kerületéből keleti irányba. A még nem azonosított rakéta átrepült Japán második legnagyobb szigete, Hokkaido felett, majd a Csendes-óceánba csapódott. Forrás: MTI/EPA/Dél-koreai légierő/Dél-Koreai Légierő

A Royal United Services Institute (RUSI) nevű független londoni védelmi és biztonsági elemzőközpont szeptember végén bemutatott tanulmánya szerint

mára reális veszéllyé vált, hogy az észak-koreai válság fegyveres konfliktussá fajul.

Az észak-koreai fegyverfejlesztési program gyorsabban halad, mint ahogy azt a legtöbb szakértő még akár egy éve is várta.