Szépen búcsúzott a pólóválogatott az olimpiától

Zalánki Gergő; Vámos Márton,  férfi vízilabda, Magyarország - Görögország
Rio de Janeiro, 2016. augusztus 20. Vámos Márton (b), a görög Kosztantinosz Murikisz (k) és Zalánki Gergő (j) a riói nyári olimpia férfi vízilabdatornáján az 5. helyért játszott Magyarország – Görögország mérkőzésen a Rio de Janeiró-i Olimpiai Uszodában 2016. augusztus 20-án. MTI Fotó: Illyés Tibor
A magyar férfi vízilabda-válogatott 12-10-re győzött Görögország ellen, és ezzel az ötödik helyen végzett a riói olimpián.

férfi vízilabdatorna, az 5. helyért:
Magyarország - Görögország 12-10 (2-1, 4-4, 3-3, 3-2)
gól: Kis G. 3, Zalánki 3, Varga Dénes 2, Vámos 2, Hosnyánszky,Hárai

Brazíliából nem lehet úgy hazamenni, hogy az ember ne legyen részese egy igazi, hamisítatlan szambapartinak, úgyhogy bevéstünk egy képzeletbeli piros pontot annak a zöld-sárgába öltözött csoportnak, amely az Olimpiai Uszodába érkezve megajándékozott minket egy pörgős táncműsorral.

A magyar pólócsapat már csak az ötödik hellyel tudta megajándékozni magát, és bár egy ilyen helyosztó a klasszikus púp a háton kategória, azért

nagyon nem volt mindegy, hogy milyen szájízzel fejezi be a válogatott az olimpiát.

A görögökkel egyszer már játszottunk, a csoportban 8-8 lett a vége, a kérdés az volt, ki tudja fejben jobban összerakni magát, ki tudja döntőként kezelni az 5. hellyel kecsegtető meccset.

Vámos Márton és Zalánki Gergő (fehér sapkában) gólokkal és védekezésben is segítette a csapatot az utolsó meccsen. Kattintson a fotóra! Forrás: MTI/Illyés Tibor

Nagy Viktor rögtön a legelején jelezte, hogy tökéletesen sikerült felkészülnie, az egyik görög akciónál fél percen belül három lövést hárított, aztán jól odamondogatott, hogy érezzék a törődést. A görög kapu előtt Varga Dénes mutatta be, miért tartják a póló virtuózának,

lábbal tette fel magának a labdát a gólja előtt

, mintha csak azt üzente volna, hogy számára a rossz passz sem akadály.

Kis és Nagy is remekelt

A görögök hat perc után tudták megtörni Nagy Viktort, de Hosnyánszky fél perccel később szépen kilőtte a bal alsót. A második negyedet is góllal kezdtük, Kis Gábor dolgozott remekül centerben, aztán ugyanő megpályázta a meccs gólja különdíjat is egy igazán látványos csavargóllal is.

A versenybe aztán a görögök szépítése után Varga Dénes is beszállt, aki

félelmetesen gyors csuklómozdulattal ragasztotta a labdát a bal felsőbe.

Vlahopulosz sem akart lemaradni a magyarok mögött, ő egy szemtelen ejtéssel taposott Nagy Viktor lelkébe, de Kis Gábor a harmadik góljával tett róla, hogy visszatérjen a mosoly kapusunk arcára.

Szivós Márton egy újabb olimpiai 5. hellyel búcsúzott a válogatottól. Kattintson! Forrás: MTI/Illyés Tibor

Hiába kapaszkodtak, nem hagytuk magunkat

A félidőben 6-5-re vezettünk, a harmadik negyed elején pedig Vámos vállalta magára a főszerepet, kétszer is gyönyörűen vágta be a labdát, így elhúztunk 8-5-re. A görögöknek is kellett az ötödik hely,

8-7-nél Zalánki lökte őket kicsit távolabb,

majd 9-8-nál megismételte ugyanezt. A Madarast kiszorító balkezes annyira belejött, hogy egy léc alá küldött bombával tette teljessé a mesterhármasát, így két perccel a vége előtt 11-9-re vezettünk.

Afrudakisz előnyből még felcsillantotta a reményt a görögök számára, de Hárai szemfülesen bepaskolt egy lecsorgót, ezzel 12-10-re nyert a magyar válogatott, és ugyanúgy az ötödik helyen zárt, ahogy Londonban.

A meccs képeiért kattintson! Forrás: MTI/Illyés Tibor