Vágólapra másolva!
A bevállalós, nagyszájú Pink után idén újra egy örökzöld sármőr lép fel Budapesten június 30-án, a Felvonulási téren tartott ingyenes Kapcsolat koncerten. Bryan Adams pályán eltöltött 25 éve alatt jó néhány slágert csempészett a fülünkbe, amelyeket most azok is hallhatnak, akik nem jutottak el tavaly novemberben a Papp László Sportarénába.
Vágólapra másolva!

A T-Mobile 1998 óta megrendezett nyári Kapcsolat koncertjén ebben az évben Bryan Adams fogja énekelni százezreknek a Felvonulási téren: mindent, amit tesz, értük teszi. 18 til I Die (18-tól míg meghalok) című lemezének címe Bryan Adams életmottója is lehetne: mióta 18 éves korában a kanadai "mészkővárosból", Kingstonból küldözgetett demóját egy lemezcég felfedezte, készített 14 albumot, eladott belőlük több mint 80 millió példányt, bezsebelt négy Golden Globe-díjat, három Oscar-jelölést, minden évben bejárta a világot koncertjeivel - és most sem készül még leállni. Sőt azután, hogy tavaly novemberben kétszer is fellépett Magyarországon - a budapesti Papp László Sportarénában és Debrecenben -, újra jön hazánkba koncertezni.

Bryan Adams majdnem úgy kezdte, mint a kis Mozart: a kamasz Bryan összeütögetett dalait - példul az I'm Ready és a Remember címűeket - olyan befutott előadók énekelték, mint Ian Lloyd és Rosetta Stone - még mielőtt az ő saját albuma megjelent volna. Dalszerzői munkájával azóta sem hagyott fel: ő azok közé az előadók közé tartozik, akik maguk írják és éneklik dalaikat. Bryan Adams ezt még azzal fokozza, hogy gitározik is - ez egy borostás és rekedtes hangú örökifjúnak nagyon jól áll.

A nemzetközi sikert az 1983-ban megjelentetett harmadik lemez hozza meg számára: a címadó szám, a Cuts Like a Knife hosszú ideig tanyázott a toplisták élén, az album maga pedig a Billboard lista nyolcadik helyéig kúszott. Ennek a lemeznek a számai koncertkedvencek maradtak máig is. A következő lemezen, az 1984-es Reckless-en pedig olyan slágereket találunk már, mint a Run to You, a Summer of '69 és a Heaven. Az album azóta öt alkalommal lett az Egyesült Államokban platinalemez.

A nyolcvanas évek sikereit az 1991-ben megjelent Waking up the Neighbours tetőzte be. A Kevin Costner-féle Robin Hood-film betétdalával ez a lemez Bryan Adams legsikeresebb albuma: mindenhol a világon "number one" lett. Az (Everything I Do) I Do It for You című szám rekordokat döntögetett: 16 hétig vezette a brit, 17 hétig az amerikai slágerlistákat. A következő lemez, a So Far So Good címe maximálisan sűríthette a zenész akkori érzéseit, hiszen elégedett évet zárhatott, és a következő sem lett rosszabb: ez az album is slágergyűjteménynek bizonyult.

1993-ban a Please Forgive Me és a Stinggel és Rod Stewarttal közös dal, az All for One tovább erősítette az érzelmes rocker-imázst: mindkét lassú rockballada hatalmas siker lett - az utóbbi a Kiefer Sutherland és Charlie Sheen főszereplésével készült A három muskétás című film betétdala.

Hallgasd meg Bryan Adams női szíveket megdobogtató melódiáját: Have You Ever Really Love a Woman?

Have You Ever Really Loved a Woman? Donnie de Marco I Finally Found Someone

Bryan Adams az új évezredben sem pihen: szinte állandó koncertkörúton van, bálnákat, elefántokat ment, fotózik, rajzfilmekhez ír zenét (Szilaj - A vad völgy paripája) és jubileumi albumot ad ki (Antológia, 2006). Ez utóbbi, best of-jellegű lemezen Bryan Adams pályán eltöltött 25 évének 36 válogatott slágere szerepel, ezek a klasszikusok nagy valószínűséggel a Felvonulási téren is felcsendülnek majd a közönség nagy örömére. A kívülről ismert számokat most végre nem csak a stáblista alatt vagy főzés közben a rádióval dudorászhatjuk, hanem magával Bryannel énekelhetjük együtt június 30-án, a 11. Kapcsolat koncerten.

A Kapcsolat koncert bemutatja: Bryan Adams, 2007. június 30., Felvonulási tér (Ingyenes koncert)