Dávid Kornél: 20 pont!<br/>

A Chicago Bulls hazai pályán 8 pontos vereséget szenvedett a Cleveland Cavalierstől, ám a 36 percig pályán lévő - és ezalatt csapata legeredményesebb játékosának bizonyuló - Dávid Kornél 20 pontot szerzett, ami számára egyéni csúcsot jelent.

Az indianapolisi Pacers egy lépéssel közelebb jutott az "Eastern Conference győztese" címhez azzal, hogy riválisát, az Orlando Magicet nagynehezen legyűrte otthonában. Dale Davis 12 ponttal, szezoncsúcsot jelentő 16 lepattanóval és négy blokkolt dobással segítette a Central Divíziót vezető Pacerst, melyet Reggie Miller vezérelt 21 ponttal, benne egy 12/12-es büntetőmutatóval. Rik Smits nem csinált semmit, nyolc pontot szerzett, de benyomott egy ziccert és két büntetőt a végén (1:22-vel a duda előtt, 82-78 lett ezzel), és ezután a Pacers már lefújásig vezetett. érdekesség, hogy míg az Indiana 24/26-os büntetőmutatóval vitézkedett, az Orlando 20-at dobhatott, amiből csak 11 ment be. Az Atlanti csoport élén azonban még mindig a Magic áll 28-11-gyel.

Ray Allen 31 és Glenn Robinson 29 pontjával a Bucks több, mint hat év óta először verte meg Milwaukee-ban a Miami Heatet, lezárva egy 12 meccsből álló nyeretlen sorozatot (ennyiszer kapott ki hazai pályán a Miamitól egymás után). Legutóbbi 23 meccsükből 22-szer a Miami volt diadalmas.

Payton és Baker küzd Jason Kidd ellen

Fotó: Reuters

Chicagóban Shawn Kemp 12 pontot dobott a negyedik negyedben (27-et összesen), a Cleveland Cavaliers nyert és így továbbra is a nyolcadik keleti rájátszáshelyet birtokolja. A Chicago Bulls hatodjára vezsített egyhuzamban, továbbra is utolsó a Középső csoportban 10-29-cel.

Dávid Kornél 36 percet játszott, 13 mezőnykísérletéből nyolcszor a kosárba talált, és értékesítette mind a négy büntetőjét is, azaz 20 pontot szerzett. Ezzel csapatában a legeredményesebb játékosnak bizonyult. Szerzett négy lepattanót, kettőt támadásban, kettőt pedig védekezésben, és volt 2 gólpassza is.