Otthonában bukott a Lakers<br/>

Az idei szezont nagyszerűen kezdő Los Angeles Lakers otthonában kapott ki 81-97-re a Houston Rockets ellenében. Úgy látszik, mindkét együttesnek idegenben megy jobban egymás ellen, hiszen két napja a Lakers győzött Houstonban (igaz csak 88-89-re).

A New York Knicks tűnt az esélyesebbnek a Boston Celtics elleni összecsapást megelőzően, ám mégis a zöld-fehérek szerezték meg a győzelmet. Elsősorban az Antoine Walker-Adrian Griffin párost illeti elismerés, hiszen ketten együtt 30 pontot szórtak, és 25 lepattanót kaparintottak meg. A meccs már félúton eldőlt, amikor is 46-33 volt az állás a Bostonnak. A hajrá a Kncksé volt, ám ez kevés volt a dicsőséghez.

Fotó: Reuters

Olajuwon betör Sally mellett

Jól megy a Charlott Hornets szekere is, a Lódarazsak a Central csoport második helyére nyomultak, miután szombat reggel szoros meccsen verték New Jeresy Netset. Bár a Netsből szokása szerint jól teljesített Stephon Marbury (a védő meg sem állt 31 pontig), ez mégis kevés volt a Hornets jó napot kifogó frontembereivel szemben. Elden Campbell szerzett 11 lepattanót, David Wesley adott ugyanennyi asziszt, Eddie Jones pedig 24 pontot dobott, míg hárman együtt 58-at.

A nap többi találkozói közül csak a Philadelphia 76ers-Chicago Bulls ütközet sikeredett szorosra. A 92-86-as végeredmény mégsem vigasztalja a negyedik meccsén negyedik zakóját begyűjtő Bikákat. A chicagói frontemberek Hersey Hawkins (23 pont, 7 gólpassz) és Dickey Simpkins (7 lepattanó) voltak, Dávid Kornél 5 percnyi játékába, 2 pont fért bele. Talán ha a Bullsnak nem kellett volna nélkülöznie Toni Kukocot, a gárda végre megismerhette volna a győzelem ízét.

Sima hazai győzelem született a Milwaukee Bucks-Phoenix Suns meccsen, ahol a hazaiak az utolsó negyedre 22 pontos (89-67) előnnyel masírozhattak ki a parkettre. A győzelem fő letéteményesei Glenn Robinson és Sam Cassell voltak. Előbbi 27 pontot valamint 12 lepattanót gyűjtött, utóbbi 14 gólpasszt szolgáltatott.

Kikapott ugyan a Utah, mégis a Midwest csoport dobogójának alsó fokán áll pillanatnyilag. A Sacramento Kingsnél most is meghatározónak bizonyult Chris Webber jelenléte, aki 20 pontjával és 9 lepattanójával a mezőny legjobbja volt. A utahi veteránok jó teljesítménye ezúttal kevés volt a sikerhez (Karl Malone 20 pontot ért el, John Stockton adott 9 asziszt.)

A játéknap többi mérkőzésén a vendégek uralták a terepet. Denverből a Portland TrailBlazers, Los Angelesből a Houston Rockets, Vancouverből a Golden State Warriors hozta el a pontokat. A Denver Nuggets sokat köszönhetett Rasheed Wallace-nek (a támadó 19 pontot, 11 lepattanót szerzett) és az ex-chicagói Scottie Pippennek, aki csapatából a legtöbbet töltötte a pályán (36 percet), és a legtöbb gólpasszt adta (8-at).

Francis Fishert faultolja

Vancouverben a hazai Grizzlik legjobbja minden főbb kategóriában Shareef Abdur-rahim volt, ám nem ártott volna, ha néhány csapattárs többet produkál a derék Shareefnél, merthogy a Grizzlies így simán kikapott. A Golden State Warriors kiegyensúlyozott csapatmunkát produkált, talán Chris Millst lehetne kiemelni, aki 8 aszisztjával a legjobb volt együtteséből, de 20 pontja és 7 megszerzett lepattanója is alig maradt el a legjobbaktól. (John Starks 22 pontig jutott, Adonal Foyle pedig 8 lepattanóig.)

Boston Celtics - New York Knicks 80-74
FleetCenter 18 624 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Walker 22, Griffin 15, Griffin, Anderson 4-4, illetve Houston, Johnson 16-16, Johnson 12, Johnson 4

Washington Wizards - Miami Heat 95-104
MCI Center 13,941
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Murray 15, King 9, Strickland 15, illetve Mourning 25, Mourning 9, Hardaway 11

Charlotte Hornets - New Jersey Nets 96-92
Charlotte Coliseum 16,668
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Jones 24, Campbell 11, Wesley 11, illetve Marbury 31, Feick 8, Marbury 8

Milwaukee Bucks - Phoenix Suns 107-92
Bradley Center 16,137
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Robinson 27, Robinson 12, Cassell 14, illetve Hardaway 19, Gugliotta 10, Hardaway, Gugliotta 4-4

Sacramento Kings - Utah Jazz 105-92
ARCO Arena 17,317
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Webber 20, Webber 9, Williams 5, illetve Malone 20, Ostertag 13, Stockton 9

Denver Nuggets - Portland TrailBlazers 78-93
Pepsi Center 17,512
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mcdyess 17, Mcdyess 12, Posey 5, illetve Wallace 19, Wallace 11, Pippen 8

Los Angeles Lakers - Houston Rockets 81-97
Staples Center 18,359
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Rice 11, Green 9, Green 4, illetve Francis 22, Olajuwon 11, Francis 7

Vancouver Grizzlies - Golden State Warriors 93-103
General Motors Place 12,792
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Abdur-rahim 21, Abdur-rahim 15, Abdur-rahim, Bibby 7-7, illetve Starks 22, Foyle 8, Mills 8

Philadelphia 76ers - Chicago Bulls 92-86
First Union Center 18,120
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Iverson 27, Mckie 7, Iverson, Mckie 5-5, illetve Hawkins 23, Simpkins 7, Hawkins 7