A Cavaliers megállította a Blazerst <br/>

Ismét "trónfosztó" játéknapot tartottak az NBA-ben: a ligaelső Portland Clevelandben torpant meg, az Atlanta a Keleti főcsoportot vezető Miamit, a Phoenix a Torontót, az L. A. Clippers pedig a New Yorkot intézte el. Nyert a Houston is.

Fotó: Reuters

A Cavs elhúzott, majd megtorpant, de nyert

Az Atlanta Hawks azzal nyert ismét, hogy engedett Isaiah Rider követelésének: őt tették meg főszereplőnek, és a balhés csatár 32 ponttal (egyéni szezoncsúccsal) vezette 113-106-os győzelemre a Miami Heat ellen. Az Atlanta kezdi összeszedni magát, hármat nyert legutóbbi négy meccséből, pedig 1-6-tal startolt. Alonzo Mourning 26 ponttal és 11 pattanóval, Jamal Mashburn 22 ponttal turbózta a Heatet, amely most vesztett másodszor idegenbeli mérkőzése során.

Webber megérdemli a tapsot

A houstoni Charles Barkley egyéni szezoncsúcsot érő 26 pontot és 15 lepattanót, az újonc Steve Francis 17 pontot és 7 gólpasszt gyűjtött, és a Rockets 119-99-re verte a Dallas Mavericks együttesét. A Houston mindössze harmadszor nyert (először odahaza), ötmérkőzéses nyeretlenséget akasztott meg, de így is tíz bukta sorakozik a mérlegükön. Dirk Nowitzki egyéni karrierrekordot állított fel 31 pontjával, de sem ez, sem Michael Finley 29-e nem volt gyógyír a Dallas bajára, amelynél mindössze nyolc épkézláb kosaras tudott beöltözni: Cedric Ceballos influenzás, Randell Jackson comb-, Steve Nash sarok-, Robert Pack pedig ágyéksérülés miatt nem játszhatott.

A Phoenix Suns 94-93-ra megverte a Toronto Raptorst, főleg azért, mert a vendégek hátvédje, Doug Christie 5.1 másodperccel a vége előtt kihagyott két büntetőt, és a "Sivatagi Vihar", Jason Kidd a túloldalon két ajándékba kapott büntetőt bedobott, amikor 1.3 állt az órán. A Suns negyedszer nyert egyhuzamban, a Torontónak pedig talán a Keleti konferencia második helye volt a vereség ára.

Sprewell sokat dobott, mégsem
eleget

Washingtonban Mitch Richmond 12-t szerzett 19 pontjából a mindent eldöntő negyedik negyedben, és a Wizards 89-87-re verte a Vancouver Grizzlies csapatát a liga alsóházi rangadóján.

Atlanta Hawks - Miami Heat 113-106
Philips Arena, 11 279 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Rider 32, Mutombo 16, Coles, Jim Jackson, Terry 3-3, illetve Mourning 26, Mourning 11, Mashburn 7

Cleveland Cavaliers - Portland Trail Blazers 103-100
Gund Arena, 13 565 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Kemp 28, Kemp 10, B. Knight 12, illetve Schrempf 22, Pippen 11, Stoudamire 10

Houston Rockets - Dallas Mavericks 119-99
Compaq Center, 15 088 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Barkley 26, Barkley 15, Francis 7, illetve Nowitzki 31, Finley 8, Finley, H. Davis 6-6

Phoenix Suns - Toronto Raptors 94-93
America West Arena, 18 718 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): A. Hardaway 17, Kidd, A. Hardaway 7-7, Kidd 15, illetve V. Carter 19, V. Carter, A. Davis, Willis 7-7, Oakley, D. Brown 5-5

Los Angeles Clippers - New York Knicks 100-95
Staples Center, 14 487 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Odom 24, Skinner 10, Odom 5, illetve Sprewell 32, K. Thomas, J. Wallace 9-9, Sprewell 5

Sacramento Kings - New Jersey Nets 105-92
ARCO Arena, 17 021 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Webber 26, Webber 22, Webber 10, illetve Marbury 31, Van Horn 17, Marbury 7

Washington Wizards - Vancouver Grizzlies 89-87
MCI Center, 11 219 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Richmond 19, Aa. Williams 9, R. Strickland 6, illetve Reeves 25, Abdur-Rahim, O. Harrington 8-8, Abdur-Rahim, Bibby, O. Harrington, Price 3-3