Bryant győzelemhez segítette a Lakerst<br/>

Kobe Bryant vezérletével a Los Angeles Lakers nyerte a Pacific csoport rangadóját a Portland ellen. A 21 éves védő épphogy felépült kéztöréséből, máris a Lakers meghatározó embereként tündökölt. Detroitban az idei legsúlyosabb vereségét szenvedte el a San Antonio Spurs.

Fotó: Reuters

Mitch Richmond harca a labdáért

"Néha álmodunk olyan szituációkról, ahol egy dobással megszerezheted a győzelmet a csapatodnak." - mondta Brown. "Örülök, hogy most adódott előttem egy ilyen lehetőség. Oakley elpiszkálta a labdát, aztán McGrady nagyszerűen passzolt hozzám." - ecsetelte az előzményeket a főhős, akinek a térdpanaszai miatt az is bizonytalan volt, hogy egyáltalán pályára tud-e lépni.

Azért Vince Carter 23-, valamint McGrady 21 pontja is nagyban hozzájárult a Raptors sikeréhez. Brown 8 ponttal fejezte be a találkozót, győzelmével a torontóiak megőrizték a vezető helyüket a Central csoportban.

A Washington győzelem-vereség aránya 5-12-re módosult, egy olyan meccsen, ahol mindkét együttes kiengedte a biztos vezetést a kezéből.

Mitch Richmond 18 dobott pontjához Strickland hozzáadott 16-ot és 12 gólpasszt, ez azonban nem mentette meg a centerét elvesztő Wizards-ot. Isaac Austin az első negyed felénél eltörte az orrát, pontosabban az Austin-ba könyöklő csapattárs, Michael Smith okozta a balesetet, miközben egy lepattanót igyekezett megszerezni.

A Toronto már korán 9 pontos vezetésre tett szert, ám az összecsapás utolsó két percében 6 pontos hátrányt kellett ledolgoznia a kanadai csapatnak a siker érdekében.

Detroitban a szezon eddigi legnagyobb vereségét szenvedte el a címvédő San Antonio Spurs. Grant Hill 28 pontjával a hátán vitte a csapatát, amely megszakította a Spurs 7 meccses győzelmi sorozatát.

Bryanttel Pippen sem bírt

A Spurs a szezon leggyengébb dobószázalékát (36) hozta, egyúttal ezen a meccsen kapta a legtöbb pontot az idén.

Los Angelesben a Lakers 93-80-ra megnyerte a Portland Trail Blazers elleni csoportrangadót.

Kobe Bryant a második találkozóján lépett pályára a visszatérése óta. A védőnek a jobb kezében törött el egy csont, de ebből mostanra nem sokat lehetett érzékelni: Bryant 23 pontjából 14-et a záró negyedben szerzett.

A még mindig védőkesztyűben nyomuló fiatal tehetség a befejező 12 percben 9 pontot dobott zsinórban, öt percen belül, 77-65-ös vezetéshez juttatva ezzel a Lakerst kevesebb mint 6 perccel a meccs vége előtt. Mikor a Lakers hullámvölgybe került az utolsó negyedben, Bryant segített a csapatán, és látványos védekezőjátékával megpecsételte a Trail Blazers sorsát.

Reggie Miller idei legjobbjával, 31 ponttal járult hozzá az Indiana Utah felett aratott idegenbeli győzelméhez. Miller a félidőig 19 pontot szórt, segítve a Pacerst az 55-40-es vezetés megszerzésében.

Ahogyan a Toronto, úgy a Philadelphia is két ponttal nyert, igaz a 76ers idegenben, hosszabbításban. A találkozó utolsó (egyben a meccset eldöntő) találatát a mezőny legtöbb pontot szerző játékosa, Aaron McKie érte el.

Boston Celtics - Miami Heat 96-84
FleetCenter, 15 954 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Pierce 26, Battie 12, Griffin 5, illetve Lenard 23, Mashburn 10, Mashburn 6

Toronto Raptors - Washington Wizards 95-93
Air Canada Centre, 15 787 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Carter 23, Oakley 9, Oakley 7, illetve Richmond 18, Smith 11, Strickland 12

Cleveland Cavaliers - Philadelphia 76ers 100-102
Gund Arena, 14 626 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Murray 22, Kemp 11, Knight 12, illetve Mckie 25, Hill 16, Snow 11

Detroit Pistons - San Antonio Spurs 102-80
The Palace of Auburn Hills, 18 338 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Hill 28, Mills 9, Hill 6, illetve Robinson 15, Duncan 12, Johnson 6

Utah Jazz - Indiana Pacers 75-100
Delta Center, 19 084 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Malone 16, Malone 10, Stockton 6, illetve Miller 31, Davis 13, Jackson 9

Denver Nuggets - Orlando Magic 100-112
Pepsi Center, 14 383 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mcdyess 25, Mcdyess, Lafrentz 12-12, Van Exel 11, illetve Armstrong 18, Outlaw, Doleac 8-8, Atkins, Armstrong 7-7

Vancouver Grizzlies - Charlotte Hornets 94-113
General Motors Place, 12 107 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Dickerson 29, Parks 8, Bibby 9, illetve Wesley 28, Mason 6, Jones 12

Los Angeles Lakers - Portland TrailBlazers 93-80
Staples Center, 18 997 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Bryant 23, Oneal 16, Oneal 6, illetve Stoudamire 23, Pippen 10, Stoudamire 6