Elfogyott a portlandi lendület?<br/>

A bajnoki álmokat szövögető Portland legutóbbi öt meccséből hármat elvesztett, így beérték a Nyugat ászai, sőt a Lakers - sorozatban hetedik győzelmével - meg is előzte. A vancouver 30 mérkőzésből álló idegenbeli nyeretlen sorozatot szakított meg.

Fotó: Reuters

Aki blokkol: Cherokee Parks,
a Grizzlies indiánja

Los Angelesben Shaquille O'Neal 30 pontja és 16 lepattanója segítette a Lakerst, hogy hétmeccsesre nyújtsa győzelmi szériáját, és hogy a Washington Wizards elleni 91-80-as sikerrel megszerezze a Pacific Division, a Nyugati konferencia és az összesített tabella első helyét. Kobe Bryant 21, Glen Rice 15 ponttal járult hozzá a Lakers sikeréhez, Mitch Richmond 23 ponttal volt a sorozatban ötödször betliző Wizards vezéralakja.

A Portland Trail Blazers mindössze 13 pontot szerzett a negyedik negyedben, negatív rekordot állított fel az egy meccsen dobott pontok terén, így a Heat 86-76-ra nyert az akkor még konferenciaelsők összecsapásának számító mérkőzésen. Alonzo Mourning 17, Jamal Mashburn 16, Anthony Carter pedig 14 pontot szerzett a vendégeknél, Dan Majerle, a Miami legnevesebb játékosa begyűjtötte karrierje tízezredik pontját.

Shawn Kemp (feketében) csak
16 pontra volt képes

New Yorkban Latrell Sprewell csak az első félidőben 21, Allan Houston és a sérüléséből felépült Larry Johnson fejenként 15 pontot szerzett, és a Knicks 89-83-ra verte Sprewell volt csapatát, a Golden State Warriorst. A meccs nagy visszatérője azonban nem "Spree", hanem a sokáig New York-i All-Star-válogatott John Starks volt, aki hiába kapott vastapsot a bemutatásnál, 12 mezőnykísérletéből mindössze háromszor talált a kosárba.

Az Indiana Pacers sportot csinál abból, hogy megveri a Nyugat ászait. Négymeccses győzelmi szériájukat a portlandi Rose Gardenben kezdték november 29-én, kedden pedig Reggie Miller 23, illetve Rik Smits 18 pontjával a San Antonio Spurst és félelmetes "Ikertornyokat" győzték le 83-77-re. Tim Duncan 30 pontot és 12 lepattanót, David Robinson 17 pattanót, de csak hat pontot szerzett a bajnoki címvédő javára, amely harmadszor veszített egyhuzamban.

Toronto Raptors - Cleveland Cavaliers 101-98
Air Canada Centre, 15162 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): V. Carter 32, Oakley 9, Bogues 8, illetve B. Knight 20, Declercq 10, B. Knight 11

New York Knicks - Golden State Warriors 89-83
Madison Square Garden, 19763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sprewell 21, Camby 9, Childs 8, illetve A. Jamison 25, A. Jamison 17, Blaylock 6

Indiana Pacers - San Antonio Spurs 83-77
Conseco Fieldhouse, 18345 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): R. Miller 23, D. Davis 16, M. Jackson 9, illetve Duncan 30, D. Robinson 17, Duncan, Porter 4-4

Milwaukee Bucks - Detroit Pistons 112-116
Bradley Center, 12847 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): G. Robinson 30, E. Johnson 10, Cassell 12, illetve G. Hill 31, Je. Williams 10, G. Hill 12

Dallas Mavericks - Vancouver Grizzlies 95-104
Reunion Arena, 11552 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Nowitzki 31, Ceballos 12, Pack 12, illetve Abdur-Rahim 26, Abdur-Rahim 15, Bibby 7

Phoenix Suns - Orlando Magic 110-107
America West Arena, 18249 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Kidd 29, O. Miller 8, Kidd 11, illetve D. Armstrong 16, B. Wallace 9, D. Armstrong 7

Portland TrailBlazers - Miami Heat 76-86
The Rose Garden, 20317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Anthony 19, Ra. Wallace 8, Anthony 7, illetve Mourning 17, P. J. Brown 9, Mashburn 8

Los Angeles Lakers - Washington Wizards 91-80
Staples Center, 17571 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): S. O'Neal 30, S. O'Neal 16, Harper 7, illetve Richmond 23, Howard 9, R. Strickland 10

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Meglepő győzelmek születtek hétfőn este: a Denver sorozatban másodszor nyert idegenben, erre négy éve nem volt példa, a legtöbb vereséggel bíró New Jersey pedig legyőzte a liga egyik legjobbjának számító Sacramentót.