A Chicago a huszadik vereségénél tart<br/>

A New York Knicks hosszabbításos meccsen győzte le a keleti listavezető Charlotte-ot, a Golden State a Sacramento, a Denver a Portland ellen aratott meglepő győzelmet. Abban azonban nincs meglepetés, hogy a Chicago ismét, immár huszadszor is kikapott. Dávid Kornél 29 percet játszott és 14 pontot dobott.
Mikor menesztik Tim Floydot, a Chicago Bulls edzőjét?

A Bulls 37. veresége után.
Az alapszakasz után (a Bulls nem jut a rájátszásba).
Nem menesztik, a Bulls bejut a rájátszásba.
Nem menesztik, Chicagóban rossz csapatot és sok vereséget szeretnének.

Fotó: Reuters

Eddie Jones ziccerben. Ezúttal nem ő
volt a jobb

Chicagóban Vin Baker 25 pontot, Gary Payton pedig 22 pontot és 12 gólpasszt jegyzett, és a Seattle SuperSonics 93-84-re verte a Bulls együttesét, amely ötödször kapott ki sorozatban és huszadik alkalommal a szezon során, továbbra is rettenetes formát mutatva és a franchise történetének legrosszabb idénykezdetét produkálva. A Bulls 74-73-ra még vezetett a negyedik negyed elején, onnan kaptak ki, mégpedig úgy, hogy csupán 31 pontot szereztek a második félidőben. A Bulls kispadja egyébként úgy festett, mint egy rendelő várószobája, Toni Kukoc, Hersey Hawkins, Randy Brown, B. J. Armstrong, Fred Hoiberg és Dedric Willoughby ücsörgött sérülten a cserék mellett. A Chicagónak úgy van kilenc hadra fogható játékosa, hogy a héten visszaigazolták a nyáron kirúgott Rusty LaRue-t, aki első idei meccsén csere volt, 37 játékperc alatt 13 pontot, 2 lepattanót, 5 gólpasszt és 4 szerzett labdát jegyzett. Dávid Kornél kezdőként 27 perc alatt 14 ponttal, 3 lepattanóval és 2 labdaszerzéssel segítette a csapatát.

A Heat volt az izmosabb

Az Orlando Magic, Pat Garrity 38 másodperccel a lefújás előtt dobott hárompontosával megverte a Utah Jazzt 104-102-re. Karl Malone volt a Jazz legjobbja megint 29 ponttal, de az egész negyedik negyedet végigküszködte, 2/9-es mezőnymutatót produkált ezalatt, és 56 szekundummal a vége előtt kihagyott egy duplát.

Philadelphiában Larry Hughes még tovább feszítette a húrt: hét tizedmásodperccel a rendes játékidő végét jelző dudaszó előtt hintett egy triplát, és így lett hosszabbítás a 76ers Detroit Pistons elleni összecsapásán. Eric Snow megfejelte ezt azzal, hogy a ráadás legvégén, a duda hangjára egy tempóval megfordította az állást, és a hazaiak 122-121-re nyertek. Allen Iverson 32, Hughes 20, Snow pedig 10 pontot szerzett, ebből hatot a hosszabbítás perceiben.

A Denver Nuggets ismét nagyszerű győzelmet szerzett otthon: 97-88-ra verték a Portland Trail Blazers együttesét. A Nuggets csupán 3-8-as idegenbeli mérleggel bír, ám a Pepsi Centre-ben 10-3-as a mutatójuk. A Portland előtt olyan csapatokat vertek meg otthon, mint a Lakers, a Suns, a Kings és a bajnoki címvédő San Antonio Spurs.

A Golden State Warriors kihasználta Chris Webber nyakhúzódását, és 111-99-re verte a Sacramento Kingst, Jason Caffey 26 pontot és 13 lepattanót szerzett a palánk alatt megüresedett térben. A Warriors egy 11 meccsből álló nyeretlen sorozat után hat találkozóból négyet megnyert.

Boston Celtics - Los Angeles Lakers 90-99
FleetCenter, 18624 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): A. Walker 24, Griffin 9, K. Anderson 10, illetve S. O'Neal 34, S. O'Neal 20, K. Bryant, Fox 4-4

Philadelphia 76ers - Detroit Pistons 122-121 - hosszabbítás után
First Union Center, 16520 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Iverson 32, T. Hill 7, Snow 12, illetve G. Hill 32, Mills 8, J. Stackhouse, G. Hill 6-6

Cleveland Cavaliers - Minnesota Timberwolves 94-100
Gund Arena, 13911 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sura 20, DeClercq 14, Sura 7, illetve Garnett 24, Garnett 18, Brandon 11

New York Knicks - Charlotte Hornets 112-109 - hosszabbítás után
Madison Square Garden, 19763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Houston 31, Ewing 18, Ward 6, illetve E. Jones 23, Mason 13, Wesley 7

Orlando Magic - Utah Jazz 104-102
Orlando Arena, 13985 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): D. Armstrong 22, B. Wallace, Gatling 8-8, D. Armstrong 8, illetve Malone 29, Malone 13, Malone 8

Chicago Bulls - Seattle SuperSonics 84-93
United Center, 22106 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Benjamin 15, Artest, Brand 8-8, Artest 5, illetve Payton 22, H. Grant 10, Payton 12

Dallas Mavericks - Miami Heat 89-92
Reunion Arena, 14049 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Trent 22, Bradley 10, Finley, Trent 4-4, illetve P. J. Brown 25, P. J. Brown 13, A. Carter 7

Denver Nuggets - Portland Trail Blazers 97-88
Pepsi Center, 15708 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mercer 22, Mercer, Van Exel 7-7, Van Exel 13, illetve Stoudamire 19, Ra. Wallace 10, Stoudamire 5

Phoenix Suns - Milwaukee Bucks 108-101
America West Arena, 18656 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Rogers 24, Rogers 13, Kidd 11, illetve Allen 31, Allen 7, Cassell 10

Golden State Warriors - Sacramento Kings 111-99
Arena in Oakland, 15176 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Caffey 26, Caffey 14, Starks 12, illetve Williamson 24, Delk 11, Jas. Williams 11

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Tom Gugliottát péntek este agyvérzés gyanújával vitték kórházba Portlandben, de a csupa negatív eredménnyel végződött vizsgálatok után ma kiengedték. A Phoenix nélküle is megverte a Sacramentót. A Charlotte a Miami feletti győzelmével a Keleti konferencia élére ugrott. A Chicago - Dávid Kornél idei legjobb teljesítménye (12 pont, 8 lepattanó) ellenére - ismét kikapott.