Pippen győztesen jött el Houstonból<br/>

Az ötvenedik játéknapon nem volt meglepetés. Scottie Pippen első houstoni kirándulása portlandi színekben jól sikerült: a Blazers tízpontos győzelmet aratott. A San Antonio hosszabbításban győzte le a Phoenixet.

Fotó: Reuters

Pippen minden labdát megbecsül

A San Antonio Spurs a második félidőben végig szenvedett, majd mégis sikerült (szó szerint) ellopnia a győzelmet a Phoenix Sunstól. Mario Elie elcsent egy labdát Rex Chapmantől, aki faultolta, és Elie (aki összesen 10 pontig jutott) a büntetővel 3.1 másodperccel a hosszabbítás lejárta előtt 91-90-re módosította az állást. Tim Duncan volt a San Antonio legjobbja 25 ponttal és 16 lepattanóval, David Robinson 21 pontot és 15 pattanót szerzett. A túloldalon a kipontozódása ellenére Clifford Robinson volt a pontkirály (26), Rex Chapman 19-et szerzett, az irányító Jason Kidd pedig harmadik tripla-dupláját érte el négy meccs alatt (15 pont, 11 lepattanó, 10 assziszt). A Phoenix négymeccses győzelmi sorozatnának vége szakadt, és Scott Skiles edző is elvesztette veretlenségét. A fiatal tréner december 13-a óta dolgozik vezetőedzőként a Sunsnál, amely azóta nem kapott ki.

Jason Williams nagyszerűen időzített, amikor a Milwaukee Bucks ellen döntötte meg karrierrekordját a dobott pontok terén. A Sacramento Kings irányítója 28 pontot szerzett, és három bukott meccs után 108-95-ös győzelemhez segítette csapatát. A Sacramento nagyon rossz szériát tudhat maga mögött: az elmúlt két hét alatt tizenkét meccsen nyolcszor kaptak ki, pedig 9-1-gyel kezdték a szezont. Sam Cassell 20, Glenn Robinson 19, Ray Allen pedig 12 pontot dobott a jó passzban Sacramentóba érkező Bucks javára, hisz hétfőn kikaptak ugyan Phoenixben, de előtte hármat nyertek. A meghúzódott nyakú Chris Webber nélkül is jól játszott a Kings: Predrag Stojakovic 19 pontot, Corliss Williamson 17 pontot és 8 pattanót, Vlade Divac 13 pontot és 12 lepattanót, Scot Pollard pedig 12 pontot és 10 lepattanót szerzett.

A Washington Wizards úgy érkezett Detroitba, hogy tudhatta: a Pistons még mindig az előző esti, Philadelphia elleni hosszabbításos kudarc miatti hangulat nyomása alatt van. Mitch Richmond 33 pontjával 97-83-ra meg is verték a hazaiakat, annak ellenére, hogy Rod Stricklandet kiállították. A Detroit legjobbja Grant Hill volt 25 ponttal, Jerry Stackhouse 20-at dobott.

Raptors-nyomás alatt a Nets

Az Indiana Pacers legyőzte a Seattle SuperSonics együttesét 113-103-ra, Reggie Miller 31, Jalen Rose 19 pontot szerzett, Rose és Mark Jackson fejenként 11 gólpasszt osztottak szét. A Seattle sem játszott rosszul Gary Payton 28 pontot és 12 asszisztot, Vin Baker 24 pontot, Vernon Maxwell 17 pontot jegyzett a túloldalon, és mind Brent Barry (12 pont, 13 lepattanó), mind Horace Grant (10, 10) dupla-duplát ért el.

Indiana Pacers - Seattle SuperSonics 113-103
Conseco Fieldhouse, 18 345 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): R. Miller 31, D. Davis 9, J. Rose, M. Jackson 11-11, illetve Payton 28, B. Barry 13, Payton 12

Toronto Raptors - New Jersey Nets 116-87
Air Canada Centre, 18 677 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): V. Carter 24, Willis 10, Al. Williams 12, illetve Newman 22, Feick 12, Marbury 6

Detroit Pistons - Washington Wizards 83-97
Palace of Auburn Hills, 14 181 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): G. Hill 25, Je. Williams 11, Mills 4, illetve Richmond 33, M. Smith 13, Whitney 8

San Antonio Spurs - Phoenix Suns 91-90 - hosszabbítás után
Alamodome, 23 480 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Duncan 25, Duncan 16, Av. Johnson 7, illetve C. Robinson 26, O. Miller 12, Kidd 10

Houston Rockets - Portland TrailBlazers 79-89
Compaq Center, 16 285 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mobley 20, C. Rogers 8, Francis 7, illetve S. Smith 22, Pippen, B. Grant 8-8, Scottie Pippen 8

Sacramento Kings - Milwaukee Bucks 108-95
ARCO Arena, 17 317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Jas. Williams 28, Divac 12, Jas. Williams 6, illetve Cassell 20, G. Robinson, S. Williams 6-6, Cassell 6

[mécs]

Ajánló:

Korábban:

A New York Knicks hosszabbításos meccsen győzte le a keleti listavezető Charlotte-ot, a Golden State a Sacramento, a Denver a Portland ellen aratott meglepő győzelmet. Abban azonban nincs meglepetés, hogy a Chicago ismét, immár huszadszor is kikapott. Dávid Kornél 29 percet játszott és 14 pontot dobott.