Bulls: már a mez sem az igazi<br/>

Vasárnap New Jerseybe látogatott a Chicago Bulls, ahol súlyosan kikapott a Nets-től. Dávid Kornél 11 percet játszott és 4 pontot dobott. Újra egy listavezető látta kárát, hogy a Milwaukee Bucks ellen lépett pályára. Megvolt ugyan a remény, hogy a Miami fordít a befejező negyedben, ám Glenn Robinson a Bucks javára billentette a meccset.

"Szánalmas" és "kellemetlen". Ezekkel a jelzőkkel illette Tim Floyd, a Bulls edzője csapata vasárnapi produkcióját. A Bulls legsúlyosabb szezonbeli vereségének lehettek szemtanúi az NBA-rajongók.

Fotó: Reuters

Túlerőben a Bucks a Heat ellen

Az újabb vereség mellett egyéb kellemetlenségekben is része volt a Chicagónak: már majdnem vége volt a találkozónak, amikor Dickey Simpkins felfedezte, hogy a neve nincs rajta a mezén. A csapat szóvivője kifejtette, hogy az új mez-szállítmányt közvetlenül a meccs előtt csomagolták, és senki sem vette észre a hibát. "Hallottam, hogy valaki megjegyzést tesz a dresszemre, de azt hittem csak bosszant. Aztán a kispadhoz mentem és ott vettem észre, hogy hibás a szerelésem." - írta le az esetet Simpkins.

Lassan óriásölőnek számít a Milwaukee, miután a legutóbbi hat, listavezető ellen vívott találkozóból négyet megnyert. Glenn Robinson a meccs után elmondta: "Az idén nem voltunk túl jók fölényes vezetésnél, de ma ez másképp alakult." Ebben a hónapban már a Detroit és a Denver ellen is hamar nagy különbséggel vezetett a Bucks, de mindkétszer kikapott. Most viszont Robinson nem engedte így alakulni a mérkőzést.

Már 57-42-re vezetett a Bucks a félidőben, erre összekapta magát a Heat, és a harmadik negyedben nyolc pontot hozott ellenfelén. Nyolc perccel a vége előtt már csak 74-72-re vezetett a Bucks. Ám Robinson 30 pontjából 13-at a befejező negyedben dobott, megszakítva a Bucks rossz sorozatát. Robinson mellett Ray Allen 22 pontot dobott. Pat Riley, a Miami trénere is Robinsonban és Allenben látta a vereség okát: "Nem engedhettük volna el a figyelmet ezekről a srácokról." - nyilatkozta. Utóbbi hét meccséből a Bucks ötöt megnyert, a Heat ötöt elvesztett. A csapatok utolsó három találkozásakor a Milwaukee győzött.

Seattleben nyert a Philadelphia 76ers. Allen Iverson és Gary Payton óriási párharcot vívott, Larry Brown edző mégis Tyrone Hill védőmunkájáról áradozott miután csapata, a Philadelphia 76ers 92-86-ra legyőzte a Seattle SuperSonics-t.

Iverson 34 pontot dobott, ezzel a 11. alkalommal szárnyalta túl a 30-at ebben a szezonban. Ez a teljesítmény nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a 76ers 1992 január 4-e után újra győzni tudott Seattleben. A Philadelphia megszakította hét meccsre visszanyúló vereségi sorozatát.

A tegnapi játéknap New York Knicks - Indiana Pacers meccsén összeverekedett Kurt Thomas és Jalen Rose. Előbbi két mérkőzésre szóló eltiltást, valamint 10 000 dolláros pénzbüntetést kapott. A Knicks játékosa kénytelen lesz kihagyni kedden a New Jersey Nets, illetve csütörtökön a Washington Wizards elleni találkozót is.

A játékvezető mindkét játékost kiállította, bár Rose azt állítja, hogy ő nem csinált semmit, míg Thomas véleménye az, hogy ő csupán védte magát.

New Jersey Nets - Chicago Bulls 103-76
Continental Airlines Arena, 17063 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Van Horn 17, Feick 14, Marbury 11, illetve Brand 22, Brand 11, Benjamin 2

Washington Wizards - Houston Rockets 103-92
MCI Center, 14 191 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Richmond 27, White 9, Richmond 7, illetve Francis 21, Hamilton 13, Francis 7

Los Angeles Clippers - Boston Celtics 103-100
Staples Center, 12 039 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Taylor 26, Odom 11, Hudson 9, illetve Walker 28, Griffin 9, Pierce 7

Detroit Pistons - Charlotte Hornets 114-96
The Palace of Auburn Hills, 15 339 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Hill 30, Williams 21, Hunter 7, illetve Mason 28, Coleman Mason, Cambell 6-6, Wesley 9

Cleveland Cavaliers - Toronto Raptors 95-98
Gund Arena, 14 135 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Murray, Sura 20-20, Kemp 13, Knight 9, illetve Carter 36, Oakley, Davis 10-10, Carter 8

Phoenix Suns - Golden State Warriors 108-88
America West Arena, 19 023 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Robinson 25, Robinson 8, Kidd 7, illetve Jamison 17, Caffey 10, Starks 7

Seattle SuperSonics - Philadelphia 76ers 86-92
KeyArena, 15 562 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Payton 32, Grant 12, Payton 9, illetve Iverson 34, Lynch 14, Iverson 6

Milwaukee Bucks - Miami Heat 93-85
Bradley Center, 15 075 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Robinson 30, Williams 11, Cassel 11, illetve Mourning 25, Weatherspoon 8, Carter 9

Denver Nuggets - Vancouver Grizzlies 109-86
Pepsi Center, 17 074 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): McDyess, Van Exel 22-22, McDyess 10, Van Exel 13, illetve Abdur-Rahim 20, Abdur-Rahim 10, Bibby 10

Sacramento Kings - Dallas Mavericks 118-111
ARCO Arena, 17 317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Webber 31, Divac 13, Williams 8, illetve Finley 23, Finley 8, Finley 8