Minnesotai és utahi sikerek dudaszóra <br/>

Az NBA 55. játéknapján a Chicago újabb vereséget szenvedett, ezúttal az Indianától, Dávid Kornél 12 perc alatt két pontot szerzett. A legérdekesebb meccseket Salt Lake Cityben és Orlandóban játszották, a Utah Jazz otthon nyert egy, a Minnesota idegenben két ponttal.

Az Indiana Pacers 103-91-re megverte a Chicago Bulls gárdáját, Dale Davis vezetésével a Pacers öt játékosa ért el legalább tíz pontot. A United Centerben ismét majdnem telt ház fogadta a csapatokat, és az Indiana már az első negyedben 18 pontos előnyre tett szert, és végig vezetve nyert. Rik Smits 4/5-ös mezőnymutatóval 15, Travis Best 12, Reggie Miller 3/4-es teljesítménnyel a hárompontos vonal mögül 13 pontot dobott. Az esélytelen Bulls motorja B. J. Armstrong volt, aki két éve szerzett utoljára 21 pontot egy meccsen. A hazaiak két újonca, Ron Artest és Elton Brand azért túltett az öregen, fejenként 22 pontot csinálva. Dávid Kornél ismét csak epizódszerephez jutott, 12 játékperce alatt egyszer dobott kosárra, ez nem talált be, valamint dobhatott két büntetőt is, emellett két falt, egy szerzett és egy eladott labda került a neve mellé.

Fotó: Reuters

Henderson zsákol, de ez sem segített a
Hawkson

A palánk alatti káoszból kiemelkedett Malik Sealy, és dudaszóra bepöccintette a Minnesota Timberwolves győztes kosarát. A vendégek 107-105-re verték az Orlando Magicet, amelynek így ötmeccses győzelmi szériája szakadt meg. Az Orlando tízpontos deficitet dolgozott le a negyedik negyedben, majd hat perccel a lefújás előtt 95-94-nél átvette a vezetést, négy perc múlva pedig már 103-100-ra vezettek. Sam Mitchell hármasával lett egyenlő, majd egy kosárváltás után jött az összesen 11 pontot gyűjtő Sealy, akinek a kosarával a T'wolves éppen sorban ötödszörre hagyta el győztesen a pályát. Kevin Garnett volt a minneapolisiak legjobbja 26 ponttal, valamint karrier- és franchiserekordot jelentő 23 lepattanóval, Terrell Brandon 18 pontot és 16 gólpasszt, Joe Smith pedig szintén 18 pontot jegyzett. Garnett az első félidő végén már 19 pattanónál járt, amíg az Orlando teljes csapata 14-et gyűjtött. "Kicsit felbosszantottak, amikor a szünetben megmondták, hol tartok, hiszen még volt hátra 24 perc" - mondta Garnett a meccs után. "De nagyszerű meccs volt. Akár fizettem is volna, hogy láthassam."

Jason Kidd az utolsó másodpercekben elengedett egy tempót hat méterről, de az kipattant a gyűrűről, és a Salt Lake City-i Delta Center 19911 nézője (egy gombostűt nem lehetett leejteni) egyszerre sóhajtott fel. A 28 pontot gyűjtő Karl Malone megszerezte a lepattanót, és a Utah Jazz, Kidd tripla-duplája ellenére 92-91-re nyert a Phoenix Suns ellen. "Nem hiszem, hogy kintről látszott, mekkora jelentőségű ez a siker a számunkra" - mondta Malone, aki nyolc büntetőjével megelőzte a valaha volt legjobb büntetőzők listáján Oscar Robertsont (7694), és 7697 eredményes büntetővel feljött a második helyre Moses Malone mögé. A Utah a legutóbbi tíz meccséből hetet megnyert, de legutóbb kétszer is kétpontos vereséget szenvedett. Rex Chapman volt a Suns legeredményesebbje 29 ponttal (10/14 mezőnyből), Kidd 16 pontot, 15 gólpasszt és 12 lepattanót szerzett, negyedik tripla-dupláját hozva össze hét meccs alatt. Ezenkívül az utolsó percben könyökével véletlenül eltörte John Stockton orrát, akit a meccs után kórházba szállítottak.

Kirúgták P. J. Carlesimót, a Golden State Warriors edzőjét, de hiába, a csapat így sem tudta megverni a bajnoki címvédő San Antonio Spurst, amely 105-83-ra nyert Oaklandben. David Robinson 28, Tim Duncan 16, Terry Porter 14, Mario Elie pedig 10 ponttal segített Garry St. Jean székfoglalójának elrontásában. St. Jean volt már edző Sacramentóban, és ő látja el a Golden State általános menedzseri feladatait is. "Egyvalami biztos: még mindig ők a világbajnokok" - nyilatkozta St. Jean.

Bryant szárnyalt a Dallas ellen is

Chicago Bulls - Indiana Pacers 91-103
United Center, 22169 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Artest, Brand 22-22, Brand 13, Artest, B. J. Armstrong 7-7, illetve D. Davis 21, D. Davis 8, M. Jackson 13

Charlotte Hornets - Atlanta Hawks 108-104
Charlotte Coliseum, 17114 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Coleman 25, Coleman 16, Wesley 12, illetve Rider 25, Mutombo 10, Rider 5

Orlando Magic - Minnesota Timberwolves 105-107
Orlando Arena, 14703 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): D. Armstrong, Abdul-Wahad 16-16, Abdul-Wahad 8, D. Armstrong, Atkins 3-3, illetve Garnett 26, Garnett 23, Brandon 15

Utah Jazz - Phoenix Suns 92-91
Delta Center, 19911 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Malone 28, Polynice 9, Eisley 6, illetve Chapman 29, Kidd 12, Kidd 15

Vancouver Grizzlies - Philadelphia 76ers 93-100
General Motors Place, 13269 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Abdur-Rahim 24, Abdur-Rahim 12, Bibby 13, illetve Iverson 29, Lynch 14, Snow 9

Golden State Warriors - San Antonio Spurs 83-105
Arena in Oakland, 12447 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Starks 27, A. Jamison 10, V. Cummings 11, illetve D. Robinson 28, D. Robinson 14, Av. Johnson 9

Los Angeles Lakers - Dallas Mavericks 108-106
Staples Center, 18997 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): S. O'Neal 35, S. O'Neal 14, Horry 8, illetve Nowitzki 30, Trent 13, Finley 8

[mécs]

Ajánló:

Vasárnap New Jerseybe látogatott a Chicago Bulls, ahol súlyosan kikapott a Nets-től. Dávid Kornél 11 percet játszott és 4 pontot dobott. Újra egy listavezető látta kárát, hogy a Milwaukee Bucks ellen lépett pályára. Megvolt ugyan a remény, hogy a Miami fordít a befejező negyedben, ám Glenn Robinson a Bucks javára billentette a meccset.