Detroitban dudaszóra hullottak el a sólymok

Az NBA 58. játéknapján újfent kikapott a Chicago Bulls, Dávid Kornél 4 pontot dobott azon a meccsen amelyen a Minnesota a legkevesebb kosarat kapta a szezonban. Hosszabbításos meccset nyert a Detroit, az áldozat az Atlanta Hawks volt, a hős a hosszabbítás végét jelző dudaszóra betaláló - és ezzel a találkozót megfordító - Terry Mills.

Fotó: Reuters

Nets: csak a labda legyen a miénk!
Újabb vereséget szenvedett a Chicago Bulls. Dávid Kornél 13 percet töltött a pályán és 4 pontot szerzett a Minnesota Timberwolves ellen. A Bulls a század végére elérte a negyedszázadot, legalábbis ami a vereségeket illeti, a Bikák mérlege: két győzelem és huszonöt vereség. Sorozatban a 10-edszer kapott ki a Bulls, nyeretlen maradt idegenben és nyeretlen a Nyugati konferenciában. A Bulls 76 pontja a legalacsonyabb volt, amit a Minnesota ellen dobtak az idén. Corey Benjamin 21 ponttal a Chicago legjobbja volt. Tim Floyd edző talált magyarázatot az újabb kudarcra: "Öt este négy meccset játszottunk, ezért elfogyott az energiánk." Az első negyedben 68 százalékkal dobott kosárra a Minnesota, ami sokat elárul. Sam Mitchell húzta a Wolvest, 10 pontot szerzett 12 kísérletből ebben a negyedben. Csapattársa, Malik Sealy meg is jegyezte róla: "Ő egy olyan srác, aki mindannyiunk dolgát megkönnyíti." A meccs legkínosabb pillanata a chicagóiaknak az utolsó előtti játékrészben volt: ekkor 70-42-re is vezetett a Wolves.

102-92-re nyert a New Jersey Nets az Orlando Magic ellen. Stephon Marbury igen egyszerűen magyarázta a New Jersey Nets újabb győzelmét. "A jó csapatoknak jó védelmük van." - mondta a 22 éves játékos, miután a Nets megőrizte a kosarát az utolsó 3 perc 13 másodpercben az Orlando-pontoktól. A 21 ponttal és 13 gólpasszal nyomuló Marbury elmondta még: "Jól játszottunk, kemény, okos kosárlabdát és jól védekeztünk. Nagyjából ez minden." Immár a kilencedik hazai győzelmét szerezte sorozatban a Nets, ami az együttes új rekordja. Keith Van Horn 20 pontot dobott, nyilatkozatában pedig csapattársa véleményét erősítette meg. "Nem a támadásainknak, hanem a védelmünknek köszönhetjük a győzelmet." - állította a még mindig influenzával küzdő Van Horn.

Marbury zsákol
Hosszabbításban nyert a Detroit Pistons otthon az Atlanta Hawks ellen. Az Isaiah Ridert nélkülöző Hawks csak Terry Mills utolsó pillanatban behullott hárompontosának "köszönhette" egypontos vereségét. Jerry Stackhouse 33 pontot dobott, közte egy olyan hárompontost, ami hosszabbításra mentette a találkozót. Grant Hill éppencsak lecsúszott a tripla-dupláról, miután 25 pontja és 12 gólpassza mellé "csak" kilenc lepattanót gyűjtött. "Nagyon nehéz így veszíteni. Kétszer is nyerő helyzetben voltunk, de mindkét lehetőséget elszalasztottuk. Ez szomorú, mert ma este remek csapatjátékot mutattunk be. Ha a továbbiakban is így teljesítünk, még jó néhány mérkőzést megnyerünk." - fejtegetett Dikembe Mutombo, az Atlanta centere a meccs után. Detroiti részről a hős, Terry Mills nyilatkozott: "Pontosan úgy játszottuk, ahogyan elterveztünk - a taktika tökéletesen működött. Kevés olyan diadalt arattunk, mint ez a mai."

Minnesota Timberwolves - Chicago Bulls 94-76
Target Center, 19623 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Garnett 22, Garnett 11, Brandon 7, illetve Benjamin 21, Ruffin 8, Reeves 8

Indiana Pacers - Charlotte Hornets 109-99
Conseco Fieldhouse, 18345 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Miller 30, Davis 11, Jackson 11, illetve Wesley 17, hárman hattal, Davis 8

Washington Wizards - New York Knicks 86-89
MCI Center, 19053 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Richmond 24, White 13, Strickland 6, illetve Johnson 24, Ewing 9, Sprewell 5

Detroit Pistons - Atlanta Hawks 106-105 - hosszabbítás után
Auburn Hills, 18891 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Stackhouse 33, hárman kilenccel, Hill 12, illetve Jackson 26, Mutombo 13, Jackson, Coles 8-8

New Jersey Nets - Orlando Magic 102-92
Continental Airlines Arena, 18694 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Marbury 21, Feick 15, Marbury 13, illetve Armstrong, Abdul-Wahad 18-18, Abdul-Wahad 17, Atkins, Armstrong 4-4

Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers 91-90
Bradley Center, 16329 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Cassell 20, Johnson 9, Allen 7, illetve Sura 19, Sura 12, Knight 6

Dallas Mavericks - Toronto Raptors 104-109
Reunion Arena, 16490 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Nowitzki 32, Finley 7, Jones 9 illetve McGrady 24, Davis 15, Carter 8

Houston Rockets - Los Angeles Clippers 122-100
Compaq Center, 15057 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Cato 21, Cato 11, Francis, Mobley 11-11, illetve Taylor 31, Odom 13, Odom 10

Denver Nuggets - Boston Celtics 94-102
Pepsi Center, 18353 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mercer 20, McDyess 11, Van Exel 14, illetve Walker 26, Pierce, Walker 8-8, Pierce, Anderson 6-6

Vancouver Grizzlies - San Antonio Spurs 88-98
General Motors Place, 14403 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Abdur-Rahim 24, Abdur-Rahim, Harrington 7-7, Bibby 11, illetve Duncan 32, Duncan 15, Duncan 4

Portland TrailBlazers - Philadelphia 76ers 108-90
Rose Garden, 20584 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Wallace 23, Wallace 11, Anthony 7, illetve Iverson 32, Lynch 9, Snow 7