Pippen diadalmas visszatérése Chicagóba<br/>

Scottie Pippen győzelemmel tért vissza Chicagóba, ahol egykor hat aranyérmet szerzett. A Portlandben szereplő csatár új együttesével 88-63-ra nyert a Bulls ellen. Allen Iverson 45 pontot dobott a Milwaukee elleni mérkőzésen, amelyen a Philadelphia hosszabbításban nyert.

Az egyetlen aktív hatszoros bajnok akkor és most

Fotó: Reuters

Iverson Allen ellen. Előbbi 45, utóbbi 25
pontot szerzett

Bostonban felavatták a Celtics új padlóját, de az ünnepi mérkőzésen (mindössze tíz másodperccel a kezdés után) 21 perc csúszást okozott az egyik lámpasor elektromos hibája. Antoine Walker idei legjobb játékával (32 pont, 13 lepattanó, 6 gólpassz) azután a hazaiak 105-98-ra verték a Cleveland Cavalierst. A korábbi parketten a Celtics 16 világbajnoki címet nyert.

Grant Hill szezonrekordot ért el 42 pontjával, és a Detroit Pistons 13 orlandói mérkőzésen át tartó nyeretlen sorozata ért véget a Magic elleni hétfői 118-106-os sikerrel. Hill 17/30-as mezőny-, 5/7-es büntetőstatisztikája, 7 lepattanója és 8 asszisztja nagy segítségére volt a Detroitnak, amely negyedszer nyert egyhuzamban.

Karl Malone 33 pontot, John Stockton pedig idei legjobbját jelentő 18 gólpasszt jegyzett, és a Utah Jazz sorozatban hetedszer nyert otthon a Denver Nuggets ellen, ezúttal 109-89-re.

Washingtonban Mitch Richmond 19 pontot dobott volt csapata ellen, és a Wizards 99-87-re verte a Golden State Warriorst, amely hatodszor kapott ki sorozatban.

Boston Celtics - Cleveland Cavaliers 105-98
FleetCenter, 14 115 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): A. Walker 32, A. Walker 13, K. Anderson, A. Walker 6-6, illetve Kemp 23, Kemp, Murray 9-9, B. Knight 10

Philadelphia 76ers - Milwaukee Bucks 124-120 - h. u.
First Union Center, 14 886 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Iverson 45, T. Hill 9, Snow 15, illetve Allen, G. Robinson 25-25, E. Johnson 15, Cassell 11

Washington Wizards - Golden State Warriors 99-87
MCI Center, 11 107 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Richmond 19, Howard 8, R. Strickland 10, illetve Jamison 21, Marshall 9, Blaylock 8

Orlando Magic - Detroit Pistons 106-118
Orlando Arena 12 568 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Gatling 26, Gatling 11, Atkins 5, illetve G. Hill 42, Laettner 14, G. Hill 8

Chicago Bulls - Portland Trail Blazers 63-88
United Center, 22 353 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Brand 23, Brand 10, B. J. Armstrong 5, illetve Stoudamire 16, Sabonis 8, Anthony, Pippen 6-6

Utah Jazz - Denver Nuggets 109-89
Delta Center, 19 196 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Malone 33, Polynice, Russell 8-8, Stockton 18, illetve McDyess 24, Clark, McDyess 6-6, Van Exel 10

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Közel 20 000 szurkoló, vadonatúj aréna, hosszabbítás - nem is várhatnánk többet a 2000. év első NBA-meccsétől. A Miami Heat - Orlando Magic találkozón csak a befejező negyedben gyengélkedtek a hazaiak, ez vezetett a hosszabbításhoz, ahol már nem hibáztak Mashburnék.