Az Indiana tartalékjai állították meg a Lakerst<br/>

Indianában ért véget a Los Angeles Lakers sikersorozata, melynek során az arany-lilák beállították az 1990/91-es szezonban produkált 16 meccses győzelmi szériájukat. Vince Carter az NBA idei legjobbjával, 47 dobott ponttal szinte egymaga nyerte meg a Torontónak a Milwaukee elleni találkozót.

Austin Croshere és Travis Best, az Indiana Pacers két tartalékja a bejező negyedben zsinórban 20 pontot hintett az L.A. Lakers kosarába azon a meccsen, melyen a Pacers 111-102-re legyűrte az NBA listavezetőjét. A lehetséges későbbi NBA-finálé előzetesére a Los Angeles 16-os (szezoncsúcsot jelentő) győzelmi szériával érkezett, míg az Indiana sorozatban a 12. hazai diadalát könyvelhette el. Figyelemre méltó a Pacers kispad Los Angeles kispad elleni mérlege (37-20), de a hazaiak kerekedtek felül a palánk alatti szituációkban is, 48-42-re verve a liga legjobban lepattanózó együttesét. "Ez csak egy meccs volt, de egy nagy meccs. Egy kiváló csapatot győztünk le ma este, és ezt országszerte elismerik majd." - summázta az

Fotó: Reuters

Heroikus küzdelem a Raptors-Bucks meccsen

Seattleben Gary Payton adagolt 25 pontot, tálalt 8 asziszt, le is győzte a SuperSonics a San Antonio Spurst. Az első negyedben megugrott a Seattle (32-15), majd előnye folyamatosan csökkent, a Spurs erejéből mégis csak a tisztes vereségre telt. Decemberben idénycsúcsnak számító ötmeccses vesztes szériát produkált a Seattle, mostanra azonban kijöttek a hullámvölgyből: utolsó hét találkozójából hatot megnyert a zöld-narancssárga gárda.

Phoenixben a litván Arvydas Sabonis 23 ponttal tért vissza, mégis simán verte őket a Portland TrailBlazers. Utóbbi 11 összecsapásából egy híján mindet megnyerte a Portland, megközelítve így a Los Angelest a Pacific csoportban. Nem megy ilyen jól a Phoenixnek, az együttes közelmúltra vonatkozó mérlege: 5 meccs, 1 győzelem, 4 vereség, igaz az idény 20 hazai meccséből mindössze az ötödik vereséget jegyezhették. Különösen a második félidő volt kellemetlen a hazaiaknak, a Portland 62-31-re megszórta őket, ráadásul az utolsó negyedben elszenvedtek egy 33-13-as gázolást is.

Az ünnepelt: Vince Carter

Torontóban Vince Carter szenzációsan játszott, az idei NBA szezon legmagasabb pontszámával, 47-tel rukkolt elő, erősítve azoknak a hangját, akik Michael Jordan trónörökösének tartják a Milwaukee-t egyedül verő csatárt.

Chicagóban újra elkezdték gyűjteni a vereségeket. Isaiah Rider 24 pontja (köztük egy döntő fontosságú, amit az utolsó percben szerzett) segített ellenállni egy negyedik negyedbeli Bulls-rohamnak, így az Atlanta Hawks 89-83-ra hozta a találkozót. Ezzel együtt az Atlanta sem büszkélkedhet, legutóbbi 16 meccsén mindössze ez volt a negyedik győzelme, sőt, a bukdácsolásba egy hétmeccses idegenbeli vereségsorozat is beletartozik. Mindenesetre Lenny Wilkens, az Atlanta edzője sikeresen tért vissza a kispadra. Wilkens négy összecsapástól maradt távol influenza miatt.

Megőrizte veretlenségét a Cleveland a Vancouver ellen (eddig 7-0 a Cavsnak), ebben azonban nekünk, magyaroknak nem sok örömünk lehetett: Dávid Kornél neve mellé semmilyen adat nem fűződik.

A Charlotte Hornets - New York Knicks találkozót Bobby Phills szerdai halála miatt elhalasztották.

Philadelphia 76ers - Orlando Magic 102-100
First Union Center, 19076 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Iverson 35, Ratliff 14, Snow 11, illetve Gatling, Doleac 18-18, Doleac 13, Armstrong, Parker 5-5

Toronto Raptors - Milwaukee Bucks 115-110
Air Canada Centre, 19246 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): V. Carter 47, Oakley 12, Christie 8, illetve Robinson 37, Williams 8, Cassell 10

Detroit Pistons - Washington Wizards 105-98
The Palace, 16008 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Stackhouse 32, Williams 13, Hunter 6, illetve Richmond 29, Austin 9, Strickland 8

Indiana Pacers - Los Angeles Lakers 111-102
Conseco Fieldhouse, 18345 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Miller 22, Croshere 12, Jackson 8, illetve Rice 23, O'Neal 14, Harper 7

Chicago Bulls - Atlanta Hawks 83-89
United Center, 22054 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Anstey, Kukoc 19-19, Brand 14, Kukoc 9, illetve Rider 24, Mutombo 13, Johnson 8

Denver Nuggets - Miami Heat 87-92
Pepsi Center, 15730 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mcdyess 26, Mcdyess 15, Herren 6, illetve Mourning 28, Mourning 13, Mashburn 6

Seattle SuperSonics - San Antonio Spurs 91-85
Key Arena, 17072 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Payton 25, Baker, Grant 9, Payton 8, illetve Duncan 32, Duncan 16, Johnson 7

Vancouver Grizzlies - Cleveland Cavaliers 80-82
General Motors Place, 13161 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Dickerson 23, Harrington 10, Bibby 4, illetve Kemp 24, Kemp 11, Sura 11

Phoenix Suns - Portland TrailBlazers 83-105
America West Arena, 19023 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Robinson 23, Rogers 10, Kidd 8, illetve Sabonis 23, Sabonis 10, Stoudamire, Pippen 7-7