A Wizardson látszani kezd a Jordan-varázs<br/>

A Wizards péntek este már úgy játszott, ahogyan az szakmai igazgatójához, Michael Jordanhez illik: a keleti listavezető Indianát győzte le Washingtonban. Dávid Kornél a kispadon nézte végig csapata, a Cleveland bukását Oaklandben. A Boston felülkerekedett a Nyugat egyik leglendületesebb alakulatán, a Seattle-ön.

Fotó: Reuters

A játéknap legjobbja, Jason Kidd (Suns)
rohamozza a denveri állásokat

Dávid Kornél nem játszott a Cleveland Cavaliers csapatában a Golden State Warriors ellen, amely Antawn Jamison két karriercsúcsával (37 pont, 18 lepattanó), valamint Mookie Blaylock 22 pontjával (ebből 20 a második félidőben) 115-103-ra győzött hazai pályán. A két együttes legutóbbi tizennyolc párharcából tizenhatot a Cavaliers nyert meg.

A sötét mezes seattle-i Patterson hiába
próbálkozik a bostoni ukrán, Potapenko
mellett

A Miami Heathez visszatért Tim Hardaway, és segítségével 101-79-re verték az Atlanta Hawks gárdáját. Jamal Mashburn 28 pontot, Alonzo Mourning 20 pontot és 8 lepattanót szerzett, és ezzel a Heat AmericanAirlines Arena-beli mérlege 3-3-ra módosult. Hardaway 26 meccset hagyott kis érült jobb térde miatt, és a pontdobásban nem is jeleskedett: 1/6-os mezőnymutatóval két pontot szerzett 26 perc alatt, de 11 aszisztot jegyzett és nem adott el egy labdát sem.

Denverben Jason Kidd 24 pontja és 12 gólpassza, valamint két büntetője a végjátékban döntött a Phoenix Suns javára a sorozatban hatodik vereségét elszenvedő Nuggets ellen. Kidd, aki pontjainak felét a negyedik negyedben szórta, véletlenül lefaltolta Nick Van Exelt 1,2 másodperccel a lefújás előtt, Van Exel azonban ahelyett, hogy bedobta volna az első büntetőt és szándékosan a gyűrűre dobta volna a másodikat egy reménybeli lepattanóért és kosárért, fél méterrel a vonal mögül dobva hagyta ki az elsőt és dobta be - immáron hiába - a másodikat: 101-99-re nyert a Phoenix.

Garnett Odomon tör át

Washington Wizards - Indiana Pacers 123-113
MCI Center, 17 055 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Howard 36, Howard 10, R. Strickland 7, illetve J. Rose, R. Miller 21-21, D. Davis 9, M. Jackson 13

Golden State Warriors - Cleveland Cavaliers 115-103
Arena in Oakland, 10 059 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): A. Jamison 37, A. Jamison 18, Blaylock 11, illetve L. Murray 38, Kemp 14, Kemp 5

Boston Celtics - Seattle SuperSonics 111-86
FleetCenter, 18 524 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Pierce, A. Walker 21-21, Fortson 13, Overton, K. Anderson 5-5, illetve Baker 19, Payton 9, Payton 5

Miami Heat - Atlanta Hawks 101-79
AmericanAirlines Arena, 19 600 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mashburn 28, Thorpe, Majerle 10-10, T. Hardaway 11, illetve Jim. Jackson 18, Mutombo 20, Coles 4

Denver Nuggets - Phoenix Suns 99-101
Pepsi Center, 18 221 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): McDyess 26, McDyess 11, Van Exel 7, illetve C. Robinson, Kidd 24-24, Gugliotta 15, Kidd 12

Los Angeles Clippers - Minnesota Timberwolves 89-95
Staples Center, 12 853 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Odom 18, Odom 14, Odom 5, illetve Mitchell 20, Sealy 8, B. Jackson 7

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Szerda este a Washington mérkőzését Michael Jordan és Bill Clinton is megtekintette, mégis vereséget szenvedett a Wizards a Dallas Maverickstől. Dávid Kornél 12 percet játszott a Clevelandben, dobott öt pontot, de a Cavs kikapott Los Angelesben a Lakerstől. A Portland San Antonióból, a Minnesota Utah-ból távozott győzelemmel.