A pöttöm Bogues volt Toronto nyerőembere<br/>

Az NBA legkisebb játékosa, Muggsy Bogues vezérletével győzte le a Toronto a Washingtont. A Phoenix, a gólkirály Allen Iversont 18 ponton tartva, szoros meccset nyert meg Philadelphiában. A Utah Jazz otthon égett le a Vancouver ellen.

Fotó: Reuters

McGrady felkapja a labdát és már zsákol is

Milwaukee-ban Sam Cassell 20 ponttal és 13 gólpasszal segítette a Bucks 112-104-es győzelmét a Sacramento Kings ellen. Cassell vezetésével a hazaiak 16-2-es rohammal fejezték be a félidőt, és ezzel hamar, a második bukta után lezárták nyeretlen szériájukat. Ray Allen 22 pontot és 9 pattanót, Glenn Robinson 21 pontot szerzett a Bucksnak.

A Boston Celtics egymás után harmadszor kapott legalább 110 pontot, és az Orlando Magic éppen harmadik győzelmét aratta sorozatban, 111-89-re verve a bostoniakat. Az Orlando 69%-kal (19/27) célzott a mezőnyből a második félidőben. Az Orlando francia irányítója Tariq Abdul-Wahad 19, John Amaechi 16 pedig 12 pontot szerzett, a Magicnél egy kivételével mind a tizenkét játékos szerzett pontot, fejenként legalább hatot.

Kidd vetődve passzol, Snow nézi

Salt Lake Cityben a szinte csurig teli Delta Center hatalmas meglepetésnek lehetett szemtanúja: Shareef Abdur-Rahim 30, Mike Bibby pedig 28 pontot szerzett, a Vancouver Grizzlies története során először verte meg a Utah Jazzt. A Vancouver végig vezetve érte el a 116-99-es sikert, és ezzel hatmeccses nyeretlen szériájuknak is vége szakadt. A Utah vezére, Karl Malone negatív szezonrekordot állított fel magának 13 ponttal (5/12 a mezőnyből).

Seattle-ben Chuck Person egyetlen kosarat dobott: a végső dudaszó pillanatában elengedett hármasa azonban betalált, és ezzel a Seattle SuperSonics 95-92-re legyőzte a New Jersey Nets együttesét. Person három percet játszott az első félidőben, a másodikban pedig mindössze az utolsó 2 másodpercre (!) cserélték be. Az elég volt neki, megdobta karrierje 1216. hárompontosát. A győzelemmel a Seattle hárommeccses nyeretlenségének vége szakadt.

Philadelphia 76ers - Phoenix Suns 87-93
First Union Center, 19 450 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Iverson 18, Ratliff 13, Iverson 7, illetve A. Hardaway 27, Kidd 13, Kidd 8

Toronto Raptors - Washington Wizards 120-105
Air Canada Centre, 17 582 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): V. Carter 26, Willis 9, Oakley 8, illetve Howard 22, White 10, R. Strickland 13

Orlando Magic - Boston Celtics 111-89
Orlando Arena, 14 101 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Abdul-Wahad 19, B. Wallace, Abdul-Wahad 7-7, D. Armstrong 8, illetve A. Walker 26, McCarty 13, K. Anderson 7

Milwaukee Bucks - Sacramento Kings 112-104
Bradley Center, 16 931 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Allen 22, E. Johnson 15, Cassell 13, illetve N. Anderson 24, Divac 12, Jas. Williams 11

Utah Jazz - Vancouver Grizzlies 99-116
Delta Center, 19 080 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Russell 16, Polynice 6, Stockton 11, illetve Abdur-Rahim 30, Long, Reeves 9-9, Bibby 11

Seattle SuperSonics - New Jersey Nets 95-92
KeyArena, 13 340 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Baker 23, Baker 13, Payton 7, illetve Marbury 24, Van Horn 9, Marbury 7

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Dennis Rodman állítólag hamarosan szülővárosában, Dallasban tér vissza az NBA-be, ezt izlelgetve a Mavericks balhés meccsen intézte el a Golden State Warriorst. Ennél komyolabb meccseket is rendeztek: az Indiana otthon kimutatta foga fehérjét, és a Phoenixet verte, a Sacramento pedig a Charlotte menetelését állította meg.