A Heat Mourning nélkül nyert a Knicks ellen<br/>

Az NBA Keleti féltekéjének legizgalmasabb párharcának soros állomásán a sérült center, Alonzo Mourning nélkül verte a Miami a New Yorkot. Ismét nyert a Dallas: Rodman csapata a Bostont intézte el.

Fotó: Reuters

Weatherspoon tör át Childs és Ewing között.
A Heat-Knicks párharc mindig erőcsata volt

A Utah Jazz, Karl Malone 35 pontjával, 12 pattanójával és 9 gólpasszával, valamint Jeff Hornacek 27 pontjával 106-101-re verte a New Jersey Nets gárdáját. A Nets nem tudta tartani a két öreg rókát, különösen Hornacek volt megállíthatatlan: 11 mezőnydobásából 10 bement. Amikor a New Jersey 88-87-nél átvette a vezetést, a Jazz egy 12-1-es rohammal válaszolt, így a vendégek 1992. november 27-e óta tartó utah-i nyeretlensége nem szakadt meg.

Charlotte-ban, Gary Payton 32 pontot dobott és az utolsó másodpercben elcsent egy átadást, így a Seattle SuperSonics 84-81-re nyert a Hornets ellen. Payton, aki 9 lepattanót és 8 aszisztot is jegyzett, három hármast szórt a negyedik negyedben, majd amikor Anthony Mason hosszú passzal próbálkozott, hogy egy triplával mentsék a hazaiak hosszabbításra a meccset, közbelépett és megtartotta a labdát a dudaszóig.

A Mavericks "féreges" mérlege: 4-4

A Golden State Warriors, Donyell Marshall 23 pontjával és 21 lepattanójával 80-75-re nyert az Atlanta Hawks ellen. A Philadelphiából két hete szerződtetett Larry Hughes 23 pontot és 10 pattanót jegyzett a hazaiaknál, akikre ismét csak mintegy tízezer néző volt kíváncsi Oaklandben. A vendégek ezzel 2-4-es győzelem-vereség mutatóval fejezték be hatmeccses túrájukat, hiába volt Isaiah Rider 24, illetve Jimmy Jackson 21 pontja, valamint Dikembe Mutombo 22 pattanója.

Kareem-Abdul Jabbar a fejét
fogja. A Clippers tanácsadójaként
nem sok sikerben van része
minden idők legjobb centerének

Boston Celtics - Dallas Mavericks 100-108
FleetCenter, 16 981 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): A. Walker 23, Battie 11, K. Anderson, A. Walker 7-7, illetve Nowitzki 26, Rodman 16, Nash, Pack 8-8

Charlotte Hornets - Seattle SuperSonics 81-84
Charlotte Coliseum, 15 902 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): E. Jones 23, Mason 13, Wesley 9, illetve Payton 32, H. Grant 13, Payton 8

Miami Heat - New York Knicks 85-76
AmericanAirlines Arena, 19 708 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mashburn 24, Weatherspoon 12, T. Hardaway 6, illetve L. Johnson 20, Ku. Thomas 11, Houston, Sprewell 5-5

Utah Jazz - New Jersey Nets 106-101
Delta Center, 19 865 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Malone 35, Malone 12, Malone 9, illetve Marbury 34, van Horn 13, Marbury 11

Golden State Warriors - Atlanta Hawks 80-75
Arena in Oakland, 10 263 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Hughes, Marshall 23-23, Marshall 21, Blaylock 8, illetve Rider 24, Mutombo 22, Coles 5

Los Angeles Clippers - Houston Rockets 77-96
Staples Center, 12 940 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Odom 20, D. Anderson 12, Ch. Jones 3, illetve Mobley 21, Mobley, C. Rogers 8-8, Norris 7

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Korábban:

Vince Carter megtáltosodott a nemzeti tévés kameráktól, és 51 pontot szórva vezette győzelemre a Torontót a Phoenix ellen. A Lakers és a Portland megint egyformán nyert, míg a bajnoki címvédő San Antonio Tim Duncan nélkül kikapott Minnesotában.