Kukoc átvette a vezérlést a 76ersnél <br/>

A gólzsák Allen Iverson öt pontra volt csak képes, de Toni Kukoc megmutatta Michael Jordannek és a Washingtonnak, hogy a Philadelphia színeiben is ér annyit, mint a Bullsnál. Dennis Rodman 21 lepattanója ellenére kikapott a Dallas, a New Jersey dudaszóra fordította meg a meccset.

Fotó: Reuters

Kukocban megvan még a lendület

Jamal Mashburn 29, Tim Hardaway pedig 18 pontot szerzett, és a sérülésektől sújtott Miami Heat így hat év óta először legyőzte a Seattle SuperSonics együttesét (101-83). Házi gólkirályuk, a center Alonzo Mourning és a cserekarmester Voshon Lenard nélkül a Heat 58%-os mezőnymutatóval (41/70) kilenc bukta után nyert a Seattle ellen, akiket sosem vert meg idegenben, és a két csapat egymás elleni mérlege (a Heat szemszögéből) 4 győzelem, 20 vereség.

Rodman tehetetlen, van Horn
bevágja a nyertes kosarat

New Yorkban az döntött a hazai Knicks javára, hogy Latrell Sprewell harmadik negyede jobban sikerült, mint Ray Allen elsője. A Milwaukee Bucks 29-21-re vezetett a nyitó játékrész után, Allen 25 pontjából 17 ezalatt született. Sprewell viszont 18-at dobott egyéni idénycsúcsot jelentő 32 pontjából a Knicks erős (szintén szezonrekordot érő) 36 pontos harmadik szakaszbeli terméséből, és a hazaiak 109-94-re nyertek.

Kevin Garnett 23 pontot és 13 lepattanót gyűjtött, a Minnesota Timberwolves gárdáját 108-102-es idegenbeli sikerre vezetve a San Antonio Spurs ellen. Garnett korlátlan úr volt a palánk alatt, tekintve, hogy a bajnoki címvédőnél két csatár, Tim Duncan és Malik Rose is hiányzott sérülés miatt.

Chicagóban az újonc Andre Miller 23-at dobott 24 pontjából a nagyszünet után, ebből ötöt a hosszabbításban, és a Cleveland Cavaliers tizenegy bukott idegenbeli meccs után nyert, 114-110-re verve a Bulls együttesét. Shawn Kemp 25, Wesley Person 23 pontot dobott a vendégeknél, míg a hazaiak két jó újoncteljesítmény (Elton Brand 30 pont, Ron Artest 15) ellenére szériában hatodszor buktak.

Francis (fehérben) Webber mellett
passzol. A fürge újonc 17 pontot
és 9 aszisztot jegyzett

Cliff Robinson 22 pontja és Jason Kidd egyéni szezoncsúcsnyi 15 gólpassza segedelmével a Phoenix Suns megállította az öt meccs óta veretlen Indiana Pacerst, a 118-87-es győzelemmel kilenc mérkőzésesre nyújtva saját hazai nyertes szériájukat.

Washington Wizards - Philadelphia 76ers 84-87
MCI Center, 17 203 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Richmond 16, Richmond, Aa. Williams 7-7, Whitney, R. Strickland 5-5, illetve Kukoc 19, Ratliff, Kukoc 11-11, Kukoc 7

Miami Heat - Seattle SuperSonics 101-83
AmericanAirlines Arena, 18 859 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mashburn 29, Weatherspoon 12, T. Hardaway 8, illetve R. Patterson 24, Baker, H. Grant 9-9, Payton 7

New York Knicks - Milwaukee Bucks 109-94
Madison Square Garden, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sprewell 32, Ewing 8, Childs 10, illetve T. Thomas 26, Sc. Williams 6, Cassell 8

Orlando Magic - Charlotte Hornets 104-96
Orlando Arena, 12 382 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mercer 19, Outlaw 10, Atkins 5, illetve Campbell 22, Mason 13, Mason, B. Davis 5

Chicago Bulls - Cleveland Cavaliers 110-114
United Center, 21 848 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Brand 30, Brand 11, R. Brown 6, illetve Kemp 25, Kemp 10, A. Miller 12

Dallas Mavericks - New Jersey Nets 102-103
Reunion Arena, 13 757 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): E. Strickland 31, Rodman 21, Pack 9, illetve Marbury 25, Van Horn 11, Marbury 11

Houston Rockets - Sacramento Kings 102-99
Compaq Center, 15 754 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mobley 22, Ke. Thomas 9, Francis 9, illetve Webber 29, Webber 11, J. Barry 8

San Antonio Spurs - Minnesota Timberwolves 102-108
Alamodome, 16 320 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): D. Robinson 24, S. Walker 12, Porter 10, illetve Garnett 23, Garnett 13, Sealy 8

Phoenix Suns - Indiana Pacers 118-87
America West Arena, 19 023 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): C. Robinson 22, Kidd 9, Kidd 15, illetve Best 20, D. Davis, Croshere 9-9, M. Jackson 8

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Bostonban Vince Carter egypontos hátránynál a duda megszólalásával egy időben triplát hintett, megnyerve ezzel a meccset a Torontónak. A Utah sokadszor is kifogott a Detroiton, a nap egyetlen hazai győzelmét a Lakers aratta a grizzlyk ellen.