Riley szerint az új Lakers félelmetes<br/>

Pat Riley, a Miami edzője szerint a Phil Jackson által irányított Los Angeles-iek "túl tehetségesek" és mindent megnyerhetnek - a Heat is elvérzett a Lakers otthonában. A Utah Jazzen nem látszott a kor, amikor New Yorkban győztek a Knicks ellen. Vancouverben a Toronto nyerte a kanadai derbit.

Fotó: Reuters

Pat Riley a fejét fogja

Carter a Vancouver legjobbja, Abdul-Rahim
mellett megy el
51 pontos ligacsúccsal
dudaszóra szerzett győztes hármassal

A Minnesota Timberwolves szép nagy előnyt épített a harmadik negyed alatt, így Gary Payton teljesítménye a negyedikben nem volt elég a Seattle SuperSonicsnak a vendéggyőzelemhez. Hosszabbításban nyert végül a T'wolves 105-100-ra, pedig a harmadik szünet előtt már húsz ponttal is vezettek. Payton azonban 17-et dobott a rendes játékidő utolsó szakaszában, és egy triplával hét másodperccel a duda előtt ki is egyenlített. A hazaiak azonban végig vezettek a hosszabbításban, fennállásuk legjobb teljesítményét érve el azzal, hogy 11-gyel több győzelmük van, mint vereségük (35-24).

A New York-i Childs és a utah-i Ostertag
légibalettje

A Golden State Warriorsnak nem volt ellenszere volt játékosa, Chris Mullin ellen, aki 15 ponttal egyéni szezoncsúcsot állított fel (abszolút rekordja 47, ezt a Warriors színeiben a Clippers ellen érte el 1989 április 13-án), és az Indiana Pacers - Austin Croshere 18 pontjától is segítve - 114-95-re nyert, először aratva győzelmet nyugati parti túrája során, melynek első két találkozóját elvesztette.

New York Knicks - Utah Jazz 79-88
Madison Square Garden, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sprewell 22, Ewing 9, Sprewell 5, illetve Malone 30, Russell, Polynice 8-8, Stockton 12

Boston Celtics - Orlando Magic 97-91
FleetCenter, 18 624 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Pierce 19, Griffin 11, Pierce 7, illetve D. Armstrong 19, Outlaw, B. Wallace 8-8, D. Armstrong 6

Vancouver Grizzlies - Toronto Raptors 92-94
General Motors Place, 19 193 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): O. Harrington, Abdur-Rahim 22-22, Abdur-Rahim 14, Bibby 8, illetve V. Carter 28, McGrady 10, Bogues 7

Los Angeles Lakers - Miami Heat 93-80
Staples Center, 18 997 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Rice 23, S. O'Neal 11, S. O'Neal 7, illetve Mourning 21, Mourning 9, T. Hardaway 7

Charlotte Hornets - Chicago Bulls 100-94
Charlotte Coliseum, 15 799 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Coleman 26, Mason, Coleman 7-7, Wesley 11, illetve Brand 24, Brand 11, R. Brown 7

Minnesota Timberwolves - Seattle SuperSonics 105-100 - hu.
Target Center, 15 006 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Garnett 21, Garnett 13, Brandon 11, illetve Payton 34, Baker 9, Payton 12

Denver Nuggets - Cleveland Cavaliers 92-100
Pepsi Center, 17 447 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): van Exel 20, Gatling, LaFrentz 10-10, van Exel 13, illetve L. Murray 20, L. Murray, A. Miller 9, A. Miller 9

Golden State Warriors - Indiana Pacers 94-114
Arena in Oakland, 15 283 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Marshall 27, Caffey 10, Blaylock 12, illetve Croshere 18, D. Davis 8, M. Jackson 8