Jordan is taszított egyet a Bullson<br/>

Michael Jordan azt mondta, lemond a Wizards szakmai igazgatói székéről, ha a csapata nem veri meg a Chicagót, de erre nem volt szükség: a washingtoni meccset simán hozták a hazaiak. Északnyugati rangadón győzött a Portland, hét másodperccel a vége előtt nyerve meg a Seattle elleni meccset.

Fotó: Reuters

Sabonis arcán is látszik,
micsoda küzdelem volt

A New Jersey Nets úgy kúszott közelebb a playoffot jelentő nyolcadik helyhez (a lemaradásuk már két győzelemmel lefaragható), hogy hátvédjük, Lucious Harris egyetlen kosara döntötte el a Milwaukee Bucks ellen hosszabbításban megnyert mérkőzést. Harris két és fél percre az extra játékidő végétől ejtett egy hármast, és miután több kosár nem esett, a hazaiak 92-90-re nyertek.

Az indianapolisi Conseco Fieldhouse újra a régi. Reggie Miller 12-t szerzett 20 pontjából az első negyedben, amikor az Indiana Pacers 15 pontos előnyt halmozott fel, hogy végül 113-99-ra verje a Charlotte Hornets együttesét, és valóban új sorozatot kezdjen hazai pályán.

Volt miért elővillantani a Jordan-vigyort

A Los Angeles Clippers 23 ponttal is vezetett az első félidőben hazai pályán a Sacramento Kings ellen, mégis kikapott 104-83-ra a szerb légió (Vlade Divac, Predrag Sztojakovics 20-20 pont) által vezetett Királyoktól.

Paul Pierce az utolsó 19 másodpercben négy, összesen 15 pontot dobott, és a Boston Celtics idegenben verte a Dallas Maverickset 104-99-re, hetedik győzelmét aratva legutóbbi nyolc találkozóján.

A Cleveland Cavaliers szintén kikapott hazai pályán, a Miami Heat 92-90-ra győzött Dávid Kornél volt csapata ellen, mégpedig úgy, hogy Jamal Mashburn dobta a vendégek utolsó 10 pontját, közte azt a triplát, amely a hosszabbítás utolsó percben megfordította és végül megnyerte a Heatnek a meccset. A Cavaliers sorozatban hatodik vereségét szenvedte el.

New Jersey Nets - Milwaukee Bucks 92-90 - hu.
Continental Airlines Arena, 16 519 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): van Horn 27, van Horn 12, Marbury 11, illetve T. Thomas 23, Sc. Williams 8, Cassell 7

Indiana Pacers - Charlotte Hornets 113-99
Conseco Fieldhouse, 18 345 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): J. Rose 22, Smits 12, M. Jackson 9, illetve Coleman 28, Mason, Coleman 10-10, E. Jones 4

Washington Wizards - Chicago Bulls 101-88
MCI Center, 20 674 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): R. Strickland 13, King 10, R. Strickland 9, illetve Brand 24, Simpkins 10, B. J. Armstrong 4

Cleveland Cavaliers - Miami Heat 90-92 - hu.
Gund Arena, 20 562 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Kemp 22, Kemp 12, Sura, B. Knight 6-6, illetve Mashburn 29, Weatherspoon, Thorpe 8-8, T. Hardaway 7

Dallas Mavericks - Boston Celtics 99-104
Reunion Arena, 17 102 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Finley 28, Nowitzki 11, E. Strickland, Nash 6-6, illetve A. Walker 29, A. Walker, Battie 10-10, A. Walker 6

San Antonio Spurs - Denver Nuggets 102-82
Alamodome, 24 460 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): S. Walker 18, D. Robinson 12, Av. Johnson 8, illetve Gatling 23, McDyess 8, McCloud, van Exel 6-6

Seattle SuperSonics - Portland TrailBlazers 96-97
KeyArena, 17 072 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Payton 24, R. Patterson 11, Payton 11, illetve Ra. Wallace 24, Sabonis 11, Pippen, Stoudamire 6-6

Los Angeles Clippers - Sacramento Kings 83-104
Staples Center, 18 964 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): D. Anderson 25, Piatkowski 13, D. Anderson 5, illetve Divac, Sztojakovics 20-20, Webber 9, Webber 5

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Váratlanul éppen a liga leggyengébbjei közé tartozó washingtoniak stoppolták le a Los Angeles Lakers idei rekordot jelentő menetelését. Mivel a Portland is kikapott, az élcsoport fikarcnyit sem változott. A bajnoki címvédő San Antoniót otthonában verte meg a Dallas.