Indiana vára egyszerre bevehetővé vált<br/>

A Pacers megint kikapott hazai pályán, pedig ezt nem szokták meg a hívei. A tettes Milwaukee a győzelemmel életben tartotta playoffreményeit. A Wizards Denverben nyert, negyedik sikerét aratva öt meccs alatt.

Fotó: Reuters

Cassell itt alárendelt szerepben, de
túlnyomórészt ő dominált

Shawn Kemp 22 pontjával és 12 lepattanójával a Cleveland Cavaliers 104-98-ra nyert Dallasban a Mavericks ellen. Cedric Henderson kispadosként 15, Brevin Knight pedig 12 ponttal vette ki a részét a Cleveland győzelméből, amely mindössze a második volt a legutóbbi kilenc találkozóján. A Dallas kedden csodával határos módon, 22 pontos deficitet törölve el verte 97-96-ra a San Antoniót, és ezúttal is 23-mal voltak lemaradva félidőben, és feljöttek hat pontra egy perccel vége előtt. Michael Finley 29, illetve Dirk Nowitzki 17 pontja ellenére a Dallas nem került közelebb, de így is csak a második vereségét szenvedte el legutóbbi hét találkozóján.

Van Exel: csak egy legény talpon Denverben

Houstonban az újonc Steve Francis 34 pontja, 14 lepattanója és 9 lepattanója, valamint a Rockets szezonrekordja a mezőnydobások terén (57%) véget vetett a hazaiak nyolc meccs óta húzódó vesszőfutásának: 110-95-re verték a Los Angeles Clipperst. Francis, aki majdnem megcsípte második tripla-dupláját, 13/19-es mezőnymutatóval, 3/3 triplával szerezte pontjait, Cuttino Mobley karrierrekordnyi 30, Walt Williams pedig 21 pontot dobott. A szintén újonc Lamar Odom 28 ponttal vezette a vendégeket, akik hatmeccses vesztes sorozatban vannak.

Indiana Pacers - Milwaukee Bucks 84-105
Conseco Fieldhouse, 18 345 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): J. Rose 22, Croshere 7, M. Jackson 5, illetve Cassell 30, Ham 10, Cassell 9

Dallas Mavericks - Cleveland Cavaliers 98-104
Reunion Arena, 13 043 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Finley 29, Finley 10, Nash 6, illetve Kemp 22, Kemp 12, B. Knight 11

Houston Rockets - Los Angeles Clippers 110-95
Compaq Center, 14 270 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Francis 34, Francis 9, Francis 14, illetve Odom 28, Closs 11, McInnis 7

Denver Nuggets - Washington Wizards 86-100
Pepsi Center, 13 773 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): van Exel, McCloud 18-18, LaFrentz 12, van Exel 8, illetve Howard, Richmond 22-22, Howard 11, Whitney 7