Kikapott a Miami Detroitban, a New York viszont megverte a New Jerseyt, így a Keleti főcsoport élén kiélesedett a harc, de ez semmi a nyolcadik helyért folytatott küzdelemhez képest, ahol az Orlando bostoni veresége és a Milwaukee clevelandi sikere folytán holtverseny alakult ki. Időközben Nyugaton Karl Malone újabb rekordot döntött meg.

Fotó: Reuters

Így örültek hétfőn a floridaiak, Detroitban
azonban az ajkukra fagyott a mosoly

A New York Knicks a New Jersey Nets elleni 91-89-es, hosszabbítás utáni győzelmével egygyőzelemnyire megközelítette a Miamit. A két csapat sorrendjét, úgy tűnt, meghatározza a hétfői drámai mérkőzés, amelyet 95-94-re, szintén hosszabbításban nyert meg a Miami Tim Hardaway dudaszóra dobott triplájával. De míg a Heat kettőt bukott azóta, a Knicks az Indiana után a New Jerseyt is megverte (66-54-re módosítva a Hudson folyó másik partján lévő rivális elleni mérlegét), így versenyben maradt.

Az első hely várományosa, az Indiana Pacers Jalen Rose 24 pontjával verte a Toronto Raptorst 77-73-ra, sorrendben kilencedszer győzve le a kanadaiakat a Conseco Fieldhouse-ban. Hét perc volt hátra, amikor Tracy McGrady távoli dobásával a Raptors 67-61-es előnyt szerzett, Rose azonban 10 negyedik negyedbeli pontjából hatot az alatt a 16-6-os roham alatt szerzett, amellyel a hazaiak megnyerték a meccset. Vince Carter 28 ponttal, McGrady pedig az egész pályát bejátszva 19 ponttal, 14 pattanóval és 8 gólpasszal segítette a Torontót.

A Sam Cassell irányította Bucks elhúzott a
clevelandiek mellett és befogta az Orlandót

A Magic veresége elsősorban a Milwaukee Bucks számára volt értékes, mert ők közben Clevelandben nyertek 101-100-ra a Cavaliers ellen. Ray Allen (27 pont) 4.9 másodperccel a lefújás előtt dobta azt a büntetőt, amivel a szünetben még kilencpontos hátrányban lévő Bucks megfordította és megnyerte a meccset, 39-39-es győzelem-vereség mutatójával holtversenybe kerülve a nyolcadik helyen az Orlandóval.

A Philadelphia 76ers a Washington Wizards elleni hazai mérkőzését 19 labdaszerzéssel nyerte meg 93-84-re, Allen Iverson 24 pontot és 4 lopott labdát, Toni Kukoc pedig 23-at és hármat jegyzett a hazaiaknál, akik 46-32-vel a negyedikek Keleten, és győzelmeik számával az utóbbi 10 év legjobbját hozták össze. Eric Snow öt labdaszerzéssel járult hozzá ahhoz, hogy a Philadelphia 23 labdavesztésre kényszerítse ellenfelét, és 30 pontot szerezzen gyorsindításból.

Nyugaton nagyobb a nyugalom, a Phoenix Suns például a Vancouver Grizzlies elleni hosszabbításos győzelemmel szolgáltatott izgalmakat. Penny Hardaway nyolc pontot szerzett az extra játékidő alatt, így a hazaiak sorozatban 11-edszer is megverték a Grizzliest (122-116), megerősítve előnyüket a Nyugati főcsoport negyedik helyén.

Garnett volt szinte az egyetlen
minnesotai, aki jól játszott

Karl Malone 27 pontot szerzett a Utah Jazz Los Angeles Clippers elleni, 102-93-as hazai győzelemmel végződött mérkőzésén, és ezzel ő lett az egyetlen játékos az NBA történetében, aki 12 egymást követő évben elérte a 2000 pontos álomhatárt: Michael Jordan 11, Kareem Abdul-Jabbar, a liga történetének leggólerősebb játékosa kilenc egymás utáni szezonban ért el 2000 pontot.

Boston Celtics - Orlando Magic 95-91
FleetCenter, 14 462 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Fortson 23, Fortson 14, A. Walker 8, illetve Amaechi 22, Amaechi 9, D. Armstrong 5

Philadelphia 76ers - Washington Wizards 93-84
First Union Center, 19 836 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Iverson 24, Ratliff 10, Snow 10, illetve Hamilton 19, Howard 10, Howard 5

Charlotte Hornets - Atlanta Hawks 119-87
Charlotte Coliseum, 15 809 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Wesley 29, B. Miller 8, Mason 10, illetve Glover 14, Mutombo, Wright 7-7, Terry 8

Cleveland Cavaliers - Milwaukee Bucks 100-101
Gund Arena, 13 240 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Person 21, Declercq 8, B. Knight 8, illetve Cassell 29, G. Robinson, E. Johnson 9-9, Cassell 6

Detroit Pistons - Miami Heat 90-73
Palace of Auburn Hills, 17 388 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): J. Stackhouse 29, Je. Williams 15, J. Stackhouse, Je. Williams 3-3, illetve Mashburn 22, Mourning 10, A. Carter 6

New Jersey Nets - New York Knicks 89-91 - h. u.
Madison Square Garden, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sprewell 21, L. Johnson 11, L. Johnson, Sprewell 6-6, illetve van Horn 32, Feick 10, Perry, Gill 5-5

Indiana Pacers - Toronto Raptors 77-73
Conseco Fieldhouse, 18 345 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): J. Rose 24, D. Davis 14, J. Rose, M. Jackson 4-4, illetve V. Carter 28, McGrady 14, McGrady 8

Utah Jazz - Los Angeles Clippers 102-93
Delta Center, 19 911 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Malone 27, Malone, Ostertag 7-7, Stockton 7, illetve Piatkowski 35, Odom 7, Odom 8

Phoenix Suns - Vancouver Grizzlies 122-116 - h. u.
America West Arena, 18 463 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): C. Robinson 36, C. Robinson 10, Livingston 7, illetve Dickerson 35, O. Harrington 12, Bibby 11

Seattle SuperSonics - Minnesota Timberwolves 110-83
Key Arena, 14 178 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Payton 29, H. Grant 12, Payton 9, illetve Garnett 18, J. Smith 10, Garnett, Brandon 5-5

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Ha most kezdődne a rájátszás, ez lenne a felállás

Korábban:

Régi riválisok csaptak össze Miamiban, és csak hosszabbításban nyert a Heat a New York Knicks ellen, mégpedig Tim Hardaway dudaszóra lőtt triplájával. Az Orlando a Philadelphiát, a Milwaukee a New Jerseyt verte meg - a két győztes küzdelme az utolsó keleti playoffhelyért még nem ért véget.