Hetedik hazai rájátszás-mérkőzését is megnyerte a Los Angeles Lakers. Az áldozat ezúttal a főcsoport-döntőbeli ellenfél Portland Trail Blazers volt, Shaquille O'Neal 41 ponttal, 11 lepattanóval és 7 gólpasszal jelezte: nem véletlenül ő az MVP.

Fotó: Reuters

Shaqet (jobbra) a névrokona, Jermaine
O'Neal sem állíthatja meg

Egyébként nem ebben a büntetőparádéban nyerte meg a Lakers a meccset, hanem a második negyedben, amikor a kispadjuk nekiveselkedett és 24 pontos szakadékot támasztott a két csapat között, amit a Portland egyszerűen nem bírt ledolgozni. A hazai cserék Robert Horryval az élen húszat dobtak a Lakers 37 második menetbeli pontjából (7/9-es mezőnymutatót csináltak, benne 5/6-ot a hárompontos vonalon túlról). Horry mind a 12 pontját - közte három hármast - ezalatt szerezte, a kezdők közül Glen Rice 15-tel, Kobe Bryant 13-mal járult hozzá a sikerhez.

Pippen mindhárom nagy kate-
góriában csapata legjobbja volt

Az illusztris közönség (az állandó néző Jack Nicholson mellett Dustin Hoffman, Will Smith, Denzel Washington, valamint az együtt érkező Edward Norton és Salma Hayek) szeme láttára a Lakers 81-57-re vezetett a 3:22-vel a harmadik negyed vége előtt, és ekkor kezdett bele a Blazers, amelyben Scottie Pippen 19, Bonzi Wells pedig 17 pontot szerzett, utóbbi mindet a nagyszünet után. A Portland, amelynek hat játékosa jutott a tízpontos határ fölé, 19-6-os rohammal hidalta át az utolsó szünetet, 87-76-ra javítva az állást tíz perccel a lefújás előtt. Öt perccel később már csak kilenc pont volt a különbség: Detlef Schrempf büntetőivel fordultak az eredményjelző számai 97-88-ra. Ekkor azonban rossz taktikát választottak a vendégek: O'Neal állandó faultolásából az lett, hogy 3:52-nél már 104-89-re vezettek a hazaiak.

Bryant megnősül, de nem
felejt el kosarazni

Nyugati konferencia, döntő:
Los Angeles Lakers - Portland Trail Blazers 109-94 (26-26, 37-16, 22-30, 24-22)
Staples Center, 18 997 néző
legjobb dobók: S. O'Neal 41, Rice 15, K. Bryant 13, Horry 12, illetve Pippen 19, Wells 17, St. Smith 13, Schrempf, R. Wallace 11-11, Stoudamire 10
legtöbb lepattanó: S. O'Neal 11, illetve Pippen 11
legtöbb gólpassz: S. O'Neal 7, illetve Pippen 5
mezőnydobás: 54% (38/71), illetve 42% (33/78)
büntető: 56% (24/43), illetve 88% (21/24)
labdaeladás (kapott pont): 7 (17), illetve 16 (11)
Az összesített állás: 1-0 a Lakers javára

A hölgyek nagy sajnálatára, Kobe Bryant eljegyzett egy Orange County illetőségű, 18 éves leányzót, akiről egyelőre csak annyit tudni biztosan, hogy nem sportoló és nem filmsztár. Bryant úgy fogalmazott a Blazers elleni meccs előtti edzésen: "Ő az én csillagom, nem a filmeké." Majd hozzátette: "Ő végre kiegyensúlyoz, mert ezelőtt jobbára kosárlabdából állt az életem." Az ESPN.com megtudta, hogy Kobe választottja a Huntington Beach-i Marina High School tanulója, legalábbis Bryantet gyakorta látják arrafelé, a "campus"-ban.