A tartalékos, de annál lelkesebb New York Knicks az első félidőben lesöpörte az Indiana Pacerst, majd 17 pontos előnyét elvesztegette, de 91-89-re mégis nyert a keleti főcsoport-döntő negyedik meccsén, 2-2-re módosítva a párharc állását.

Fotó: Reuters

Sprewellék sosem adják fel

Mert ha a régi hősök kidőlnek a sorból, a helyükbe újak állnak: Larry Johnson mind az öt triplakísérletével betalált, összesen 25 pontot szórva, a csereként játszó Charlie Ward és Kurt Thomas pedig fejenként 16-ot dobott. A Knicks szinte kikergette a Pacerst az épületből az első félidőben, amelynek végén (68%-os mezőnydobási statisztikával!) 57-40-es vezetésre tettek szert.

Ewing, Sprewell és Camby játéka kérdéses volt a meccs előtt, de végül csak Ewing ücsörgött odakint sérült lábával: a törött lábujjú Sprewell 44 percig volt a pályán és 12 pontot, a térdszalag-húzódással küszködő Camby 18 perc alatt ötöt, valamint 9 lepattanót és három blokkot jegyzett (míg a Ewing helyén kezdő Chris Dudley mindössze 8 percet játszott és nem szerzett pontot). A New York mérlege 5-1-re javult az utóbbi két év Indiana elleni playoff-meccsein, az állandóan sérült Ewing nélkül.

Elég csak ránézni Travis Best (4), Reggie
Miller és Larry Bird edző arcára: az Indiana
kikapott

Johnson azonban egy nyolcméteres triplával válaszolt, majd Kurt Thomas kosra után ismét bevágott egyet, és a megint biztosan vezetett (85-76). Az összesen 17 pontig jutó Allan Houston duplája szilárdította meg a győzelmet, amikor már csak egy perc volt hátra, és a New York még mindig nyolccal vezetett. A végére még jött egy Travis Best magánszám egy büntetővel és egy hármassal, de Sprewell négy másodperccel a vége előtt még egy büntetőt szerezve végképp szertefoszlatta az Indiana reményeit.

A hárompontosok összecsapásának is nevezhető meccsen (a Knicks 10, a Pacers 8 triplát vágott) Miller 24, Jalen Rose pedig 18 pontot jegyzett a vendégek javára, és a Pacersnek nem jó jel, hogy mindkét New York-i meccset elvesztette. Az elmúlt hat évben ugyanis négyszer estek ki a bajnokságnak ebben a szakaszában, és a Knicks, amely tavaly is bekerült a nagydöntőbe (a San Antonio Spurstől kaptak ki 4-1-re), 1996-ban, 1998-ban és 1999-ben is 0-2-ről jutott tovább.

Keleti főcsoport, döntő:
New York Knicks - Indiana Pacers 91-89 (33-19, 24-21, 16-25, 18-24)
Madison Square Garden, 19 763 néző
Knicks: Sprewell 12, L. Johnson 25/15, Dudley, Houston 17/3, Ward 16/12, cserék: Ku. Thomas 16, Camby 5, Childs.
Pacers: J. Rose 18/3, D. Davis 10, Smits 13, R. Miller 24/15, M. Jackson 8, cserék: Best 12/6, Croshere 4, Perkins, McKey.
legtöbb lepattanó: Camby 9, illetve D. Davis 11
legtöbb gólpassz: Ward 7, illetve M. Jackson 7
mezőnydobás: 49,3% (35/71), illetve 45,6% (36/79)
büntető: 68,8% (11/16), illetve 90,0% (9/10)
labdaeladás (kapott pont): 14 (17), illetve 11 (10)
labdaszerzés: 6 (Ward 3, Sprewell, Dudley, Houston), illetve 7 (Smits 2, Croshere 2, J. Rose, D. Davis, R. Miller)
blokk: 6 (Camby 3, Ku. Thomas 2, Houston), illetve 2 (D. Davis, Croshere)
Az összesített állás: 2-2. A négy győzelemig tartó párharc következő mérkőzését szerdán rendezik Indianapolisban.

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

A New York csak lesett, amikor az Indiana megmutatta, milyen is a támadó jellegű kosárlabda. Nem ehhez voltak eddig szokva, nem csoda hát, hogy a hat emberét tíz pont fölött tudó Pacers már az elején 18 ponttal vezetett és végül 102-88-ra nyert a Knicks ellen a keleti főcsoport-döntő első meccsén.