Charlotte-ban háromszor öt perc hosszabbítást játszott a Hornets a Chicagóval, s csak ezután tudott nyerni. A Seattle veterán centere, Patrick Ewing csak hat pontot dobott az Atlanta ellen, de ezzel elérte a 24 ezres határt. Dávid Kornél még messze jár ettől, viszont idei legponterősebb meccsét játszotta: 13 perc alatt tízet termelt, de a Raptors kikapott a Houstontól.

Fotó: Reuters

A bejegelt térdek mögül a 24 000
pontos Ewing mosolyog

David Wesley 28 pontjával (melyből 21-et a félidő után dobott) a Charlotte Hornets 19 pontos deficitet ledolgozva kényszerítette hosszabbításra a Chicago Bulls együttesét, amely nem hagyta magát, így háromszor öt perc ráadás után alakult ki a 102-95-ös végeredmény. Wesley büntetőjével lett egyenlő 95-95-nél, és a hátralévő 2:29 perc alatt már csak a hazai csapat szerzett pontot. A gyér teljesítményt nyújtó, keleti második Charlotte 63-44-es hátrányban volt három perccel a harmadik negyed vége előtt, de a Chicago ezután lestoppolt, és csupán 11 pontot szerzett a rendes játékidőből még meglévő 15 percben. Elden Campbell 18, P. J. Brown 11 pontot gyűjtött a Hornetsnek, Elton Brand 30-cal, Ron Mercer 27-tel segítette a Bullst.

Az East Rutherford-i Nets-csarnok Theo Ratliff csodájára járhatott: a blokk-király 14 pontot, 12 lepattanót, szakterületén pedig újabb nyolc prakkert harcolt össze, hogy a Philadelphia 76ers megőrizze a listavezető helyét. Szegény, túlhajszolt, alulmenedzselt New Jersey Nets, 104-87-es zakót kapott, csak asszisztált a vendégek sorozatban hetedik sikeréhez. Ratliff minden bizonnyal ott lesz a februári All-Star meccsen, hiszen csak a vesebetegsége miatt idén játszani képtelen Alonzo Mourning előzi meg a centerek listáján, mintegy hatvanezer szurkolói szavazattal. Allen Iverson az egész liga második legnépszerűbb játékosa (640 ezer szavazatánál csak a 750 ezer fölötti gyűjteménnyel bíró Vince Carternek van több), és most 22 ponttal vezette a Sixerst, amelynek hat játékosa ment tíz pont fölé.

Carter (balra) és Francis egyaránt 24
pontig jutott, de utóbbi nyolc pattanót
és 11 gólpasszt is vállalt, szemben Air
Canada 6, 2-jével

Salt Lake Cityben Karl Malone megakadályozta, hogy a csapata története során először sorozatban ötödik vereségét is elszenvedje a Delta Centerben: kimászott a kátyújából, és 35 pontot szerezve (tízet a negyedik negyedben) vezette a Utah Jazzt 103-99-es sikerre az Indiana Pacers ellen. A vendégeknél Reggie Miller 30 pontot dobott, de a Pacersnek így sem sikerült idei második hárommeccses győzelmi szériáját összehozni.

Antonio McDyess és Raef LaFrentz közösen 55 pontot és 24 lepattanót gyűjtött, hogy a Denver Nuggets a Vancouver Grizzlies otthonában 112-105-re nyerjen, sorozatban ötödször hagyva el győztesen a parkettet. McDyess (31, 13) és LaFrentz (24, 11) vezérletével a Nuggets a legutóbbi 12 meccsén tízszer volt diadalmas, és 15-3 a mérlegük, ha 100 pont fölé mennek. Shareef Abdur-Rahim 26 pontot és 13 lepattanót, Mike Bibby 23 pontot és 9 asszisztot tett a hazai serpenyőbe, de ez kevés volt a Vancouvernek, amely továbbra is a Nyugat leggyengébb csapata.

Milwaukee-ban Sam Cassell 23, Glenn Robinson pedig 19 pontot dobott, és a Bucks 99-95-re meg tudta verni a reménytelen Washington Wizardsot, amelyben Juwan Howard 25, Chris Whitney pedig 19 pontot jegyzett. A Wizards sorban negyedszer és legutóbbi 12 meccsén tizedszer veszített.

Orlandóban David Robinson 26 pontot, nyolc lepattanót és négy asszisztot rakott egybe, lejátszotta a pályáról Andrew DeClercqet, és a San Antonio Spurs 112-95-re verte a Magicet, amelyben Tracy McGrady idei nyolcadik dupla-dupláját jegyezte 25 ponttal és 12 lepattanóval. Bemutatott négy blokkot is, de ebben Tim Duncan eggyel jobb volt nála, s a San Antonio "Ikertornyainak másik fele" 19 pontot és 11 pattanót is bevállalt. A vendégeknél hatan érték el a tíz pontot, Derek Anderson egészen 24-ig menetelt.

A 70. játéknap statisztikái

Hornets - Bulls 102-95 (19-29, 14-16, 19-18, 22-11, 28-21) - 3 hu.
Charlotte, 17 439 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Wesley 28, P. J. Brown, Campbell, Magloire 10-10, B. Davis 7, illetve Brand 30, Brand, Ruffin, B. Miller 12-12, Brand 5

Raptors - Rockets 91-110 (22-24, 18-34, 24-23, 27-29)
Toronto, 19 106 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): V. Carter 24, Willis 13, M. Jackson 7, illetve Mobley 27, S. Francis 8, S. Francis 11

Hawks - SuperSonics 86-95 (20-26, 23-35, 22-11, 21-23)
Atlanta, 10 477 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Terry 27, Wright 14, B. Knight 6, illetve Payton, Sh. Williams 16-16, Baker 13, R. Patterson 3

Nets - 76ers 87-104 (20-26, 24-29, 21-25, 22-24)
East Rutherford, 13 340 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Marbury 25, Martin 12, Marbury 8, illetve Iverson 22, T. Hill 13, McKie 7

Bucks - Wizards 99-95 (27-23, 24-21, 27-22, 21-29)
Milwaukee, 13 397 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz):
Cassell 23, Thomas 11, Cassell 7, illetve Howard 25, Howard 10, Whitney 10

Magic - Spurs 95-112 (17-23, 18-33, 34-25, 26-31)
Orlando, 14 320 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): McGrady 25, McGrady 12, D. Armstrong 9, illetve D. Robinson 26, Duncan 11, D. Anderson 7

Jazz - Pacers 103-99 (20-24, 26-25, 28-21, 29-29)
Salt Lake City, 19 230 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Malone 35, Malone, Ostertag 10-10, Stockton 8, illetve R. Miller 30, J. O'Neal 11, J. Rose 12

Grizzlies - Nuggets 105-112 (28-27, 23-26, 33-29, 21-30)
Vancouver, 12 417 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Abdur-Rahim 26, Abdur-Rahim 13, Bibby 9, illetve McDyess 31, McDyess 13, Van Exel 11

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Hétfőn lemondott a Celtics edzője, Rick Pitino, de utódjával, Jim O'Briannel sem tudta megverni a Boston a Portlandet. Tovább tart a Miami menetelése, ezúttal otthon verték a Golden State-et, a Clippers viszont nem tudott újabb nagy halat fogni, az Indiana Los Angelesben verte meg őket.