Tizedik hazai győzelmét gyűjtötte be sorozatban a Seattle SuperSonics a Vancouver Grizzliesszel vívott meccsen, pedig a vendégeknél Bryant Reeves 30 pont fölé ment. Nick Van Exel remeklésével a Denver Nuggets legyőzte a Sacramento Kingst, a Toronto Dávid Kornél nélkül nyert Bostonban, Kevin Garnett hajszállal maradt le a tripla-duplától, de a Minnesotának így sem jelentett gondot a Los Angeles Clippers.

Fotó: Reuters

A denveri LaFrantz segédkedkezik
Christie zsákolásánál

A Raptors idegenben lépett fel, méghozzá Bostonban, ahol Vince Carter már az első félidőben 20 pontot dobott, így a torontóiak simán nyertek 93-72-re. Carter 7/9-cel dobott a meccs feléig, amikor 54-46 volt az állás a vendégeknek. A harmadik periódus tragikus játékot hozott, 9-9-es "végeredménnyel", az All-Star együttes támadója hat kísérletből csak egyszer talált be, mindkét csapat 21 %-kal (4/19) termelt, végül az összesen elért 18 pont a támadóidő bevezetése utáni időszak negatív rekordját jelentette.

Los Angelesben nem volt hasonló szerencsétlenkedés, Shaquille O'Neal és Kobe Bryant remek 48 percet produkált, a Lakers így is alig, 101-98-ra tudta elverni a Cleveland Cavalierst. O'Neal 34 pontot és szezoncsúcs 23 lepattanót gyűjtött, Bryant 32 pontot vágott. A Lakers 12 napon belül a negyedik meccsét játszotta, és az utolsó öt meccséből négyet megnyert. A Cleveland legjobbjai, Tracy Murray (25) és Andre Miller (23) voltak.

Washingtonban Allen Iverson 29 ponttal, Tyrone Hill

A Postás 12 pontot szállított a
Seattle-nek

Kevin Garnettnek egyetlen assziszt hiányzott, hogy tripla-duplát érjen el, csapata sikere így sem maradt el, a Minnesota Timberwolves 95-89-re verte a Los Angeles Clipperst. Garnett 17 pontot, 10 lepattanót és 9 gólpasszt szerzett. Terrell Brandon ugyancsak 17 pontig jutott, Wally Szczerbiak 16-ig. A Clippersben minden kategóriában Lamar Odom volt a legjobb (21, 9, 6).

3.5 másodperccel fordította meg a meccset a Charlotte Hornets Chicagóban: David Wesley triplájával 86-85-re győztek a Lódarazsak, a Bulls vadiúj vesztes sorozata három meccsnél jár. Elton Brand kétségbeesett dobása kijött a gyűrűről miközben lejárt az idő, és a Bulls négy este óta már másodszor kapott ki a Hornetstől. A Chicago 4 és fél perccel a vége előtt 10 ponttal vezetett, hogy aztán 4/14-esre rontsa hazai mérlegét. A hazaiaknál Ron Mercer (21), Brand és Brad Miller (16-16) volt a leghasznosabb, a vendégeknél Baron Davis (21).

Megint kikaptak a Grizzlyk Seattle-ben, igaz ez nem csoda, hiszen a SuperSonics 10. hazai győzelmét söpörte be sorozatban. Ruben Patterson 26 pontot vállalt a 115-102-es diadalból, Gary Payton 21-ig jutott, no meg 10 gólpasszig. Az utolsó 17 meccséből 14-et bukó Vancouverben Bryant Reeves 31, Mike Bibby 21 pontot dobott.

Detroitban Derek Anderson 25 pontot, Tim Duncan 20-at dobott, amivel a San Antonio Spurs jól meglepte a Pistonst, nyert 111-90-re. A Spurs idei rekordsorozatánál tart, immár öt meccse csak győz.

A 73. játéknap statisztikái

Celtics - Raptors 72-93 (28-30, 18-24, 9-9, 17-30)
Boston, 17 775 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Walker 23, Walker 13, Walker 5, illetve Carter 25, A. Davis 12, A. Williams, M. Jackson 7

Wizards - 76ers 82-86 (15-19, 23-24, 18-27, 26-16)
Washington, 20 674 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Hamilton 22, Smith 14, Whitney 5, illetve Iverson 29, T. Hill 20, McKie 7

Pistons - Spurs 90-111 (24-34, 16-30, 16-26, 24-31)
Auburn Hills, 14 576 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Stackhouse 35, B. Wallace 9, Stackhouse 5, illetve D. Anderson 25, Duncan 11, Duncan 7

Timberwolves - Clippers 95-89 (23-19, 17-25, 30-25, 25-20)
Minneapolis, 16 837 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Garnett, Brandon 17, Garnett 10, Garnett 9, illetve Odom 21, Odom 9, Odom, McInnis 6

Bulls - Hornets 85-86 (25-19, 16-26, 26-13, 18-28)
Chicago, 21 112 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mercer 21, Brand 11, El Amin 5, illetve B. Davis 21, Magloire 8, B. Davis 6

Nuggets - Kings 106-93 (31-28, 20-25, 27-18, 28-22)
Denver, 17 512 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Van Exel 25, Posey 19, Van Exel 10, illetve Webber 24, Webber 14, J. Williams 8

SuperSonics - Grizzlies 115-102 (27-32, 33-16, 27-32, 28-22)
Seattle, 13 196 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Patterson 26, Baker, Ewing 7, Payton 10, illetve Reeves 31, Abdur-Rahim 12, Bibby 18

Lakers - Cavaliers 101-98 (27-23, 22-21, 22-23, 30-31)
Los Angeles, 18 997 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): S. O'Neal 34, S. O'Neal 23, Bryant, Shaw 5, illetve Murray 25, Murray 11, A. Miller 7

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.